John Carter dostal šéfa Disneyho studií Riche Rosse

Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 4. 2012 19:52
Šéf filmových studií Disney odstoupil po propadácích z funkce
Rich Ross
Rich Ross | Foto: Reuters

Los Angeles - Dva propadáky za dva roky byly příliš, a tak šéf filmových studií společnosti Walt Disney & Co. Rich Ross musel odstoupit z funkce. "Sesadily" ho filmy John Carter: Mezi dvěma světy a loňská Máma mezi Marťany. Na prvním studio prodělalo asi 200 milionů dolarů, na druhém přes 100 milionů, což je v přepočtu asi pět miliard korun.

Ross nastoupil do čela Walt Disney Studios v říjnu 2009, nepodařilo se mu ale zopakovat úspěchy, jichž dosáhl ve vedení divize kabelové televize Disney Channel. "Už nevěřím, že jsem z profesionálního hlediska tím pravým v roli předsedy správní rady studí," uvedl Ross ve sdělení pro zaměstnance.

Čtěte také:

John Carter udělal na Marsu galaktický propadák

Recenze: John Carter není jen z Marsu, ale i jiné doby

Do Disney Channel nastoupil Ross v roce 1996 jako programový a výrobní ředitel a do čela kabelové divize byl povýšen v roce 2004. Díky svým úspěchům na tomto postu jej šéf společnosti Bob Iger vybral, aby nahradil dlouholetého šéfa studií Dicka Cooka.

Akční fantasy z Marsu John Carter se podle pozorovatelů řadí mezi největší hollywoodské filmové finanční katastrofy všech dob. Film stál 250 milionů dolarů, což Disney zdůvodňovala možností vytvořit filmovou sérii podle série klasických sci-fi románů Edgara Rice Burroughse.

Foto: Aktuálně.cz

Tyto plány ale po neúspěchu filmu podle všeho padly. Máma mezi Marťany přišla zhruba na 150 milionů dolarů, ale na celém světě vydělala z prodeje vstupenek jen 40 milionů dolarů.

Americký mediální a zábavní gigant Walt Disney ohlásil na začátku února, že zvýšil v prvním finančním čtvrtletí (končícím v prosinci 2011) čistý zisk o 12 procent na 1,5 miliardy dolarů (28 miliard korun) díky dobrým výsledkům televizních sítí a zábavních parků. Ovšem přiznal, že právě tržby jeho filmové divize klesly o 16 procent na 1,6 miliardy dolarů. Finanční ředitel Jay Rasulo však upozornil, že tento pokles odráží strategii podniku podpořit zisky omezením počtu produkovaných filmů. Provozní zisk studia ve čtvrtletí stoupl o deset procent. Ovšem pak přišel pád Johna Cartera.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy