Komici The Umbilical Brothers poprvé vystoupí v Česku

Kultura Kultura
19. 7. 2013 17:31
V České republice odehrají dvě představení
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Mimové The Umbilical Brothers poprvé vystoupí v České republice. Ve svých vystoupeních kombinují pantomimu s dialogem, loutkami, groteskami, vokálními zvukovými efekty a hojně zapojují i diváky, čímž vytvářejí neopakovatelná představení.

Jejich umění ocenili známí američtí moderátoři Larry King či David Letterman nebo Jay Leno. V rámci svého turné po Evropě navštíví i Českou republiku a letos v říjnu v pražské Lucerně a v brněnském Semilassu.

Světoznámou bavičskou dvojici tvoří australští herci Shane Dundas a David Collins. V roce 1991 se pustili do série stand-up koncertů, televizních vystoupení po Austrálii. Vystupovali na Cat Laughs, komediálním festivalu v Melbourne, v opeře v Sydney, na Adelaide Fringe festivalu, na divadelním festivalu v Tampere či známém festivalu Fringe v Edinburghu, kde v roce 1995 vyhráli Choice Critics' Award a byli nominováni na prestižní Perrier Award. Po sérii turné následovaly nadšené recenze a vyprodané show v Austrálii, Španělsku, JAR nebo Hongkongu.

V Austrálii mají vlastní televizní show a doposud uvedli šest velkých představení, z nichž na DVD jsou k dispozici SpeedMouse, Dont Explain a Heaven Storm.

V únoru letošního roku vystupovali The Umbilical Brothers poprvé na Slovensku a se svým vyprodaným dvouvystoupením v Bratislavě a  Liptovském Mikuláši sklidili úspěch. Jejich show Speedmouse mohou zhlédnout čeští diváci 16. října v Praze a o den později v KC Semilasso v Brně. Ceny vstupenek začínají na 399 korunách.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy