Kinům vládnou české hity Čtyřlístek a Babovřesky

Kultura Kultura
12. 3. 2013 9:03
Třítýdenní vládu Babovřesk v kinech ukončil Čtyřlístek
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Tři týdny byly Babovřesky nejnavštěvovanějším filmem u nás. Nyní komedii předběhl animovaný film Čtyřlístek ve službách krále. Ten přes víkend zhlédlo 43 376 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 5,3 milionu korun.

Babovřesky o víkendu vidělo 37 237 diváků. Po třech týdnech od premiéry si snímek nenechalo ujít rekordních 460 tisíc návštěvníků kin, za než film utržil 64, 318 milionu korun.

Na třetí pozici je premiérově nasazená romantická komedie Martin a Venuše, kterou o víkendu zhlédlo 25 216 diváků.

Čtvrtou příčku získal premiérový Mocný vládce Oz. Americký film přes víkend vidělo 22 638 diváků, kteří za vstupenky utratili 3 miliony 521 tisíc korun.

Ze třetího na páté místo klesla dobrodružná fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Snímek o víkendu zhlédlo 16 512 diváků, za než film utržil 2,544 milionu korun.

Největší propad žebříčku zaznamenal oscarový snímek Pí a jeho život, jemuž klesly tržby o více než 66 procent. Film o víkendu zhlédlo 394 diváků, což pro snímek znamená 19. místo.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

 

Právě se děje

před 19 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy