Kinům vládnou české hity Čtyřlístek a Babovřesky

Kultura Kultura
12. 3. 2013 9:03
Třítýdenní vládu Babovřesk v kinech ukončil Čtyřlístek
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Tři týdny byly Babovřesky nejnavštěvovanějším filmem u nás. Nyní komedii předběhl animovaný film Čtyřlístek ve službách krále. Ten přes víkend zhlédlo 43 376 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 5,3 milionu korun.

Babovřesky o víkendu vidělo 37 237 diváků. Po třech týdnech od premiéry si snímek nenechalo ujít rekordních 460 tisíc návštěvníků kin, za než film utržil 64, 318 milionu korun.

Na třetí pozici je premiérově nasazená romantická komedie Martin a Venuše, kterou o víkendu zhlédlo 25 216 diváků.

Čtvrtou příčku získal premiérový Mocný vládce Oz. Americký film přes víkend vidělo 22 638 diváků, kteří za vstupenky utratili 3 miliony 521 tisíc korun.

Ze třetího na páté místo klesla dobrodružná fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Snímek o víkendu zhlédlo 16 512 diváků, za než film utržil 2,544 milionu korun.

Největší propad žebříčku zaznamenal oscarový snímek Pí a jeho život, jemuž klesly tržby o více než 66 procent. Film o víkendu zhlédlo 394 diváků, což pro snímek znamená 19. místo.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy