Nicole Kidmanová si možná zahraje Grace Kellyovou

Kultura Kultura
7. 4. 2012 8:08
Kidmanová chce získat roli monacké kněžny Grace Kellyovou
Australian Academy Of Cinema And Television Arts Awards - Nicole Kidman
Australian Academy Of Cinema And Television Arts Awards - Nicole Kidman | Foto: Reuters

Praha - Nicole Kidmanová možná ztvární známou hollywoodskou herečku a monackou kněžnu Grace Kellyovou (Okno do dvora, Chyťte zlodějě) v chystaném filmu Oliviera Dahana „Grace of Monaco". Režiséra Dahana proslavilo životopisné drama Edith Piaf (2007), natočil také Píseň mého srdce (2010).

Biografické drama se má odehrávat mezi prosincem 1961 a říjnem 1962, kdy Kellyová už měla za sebou Oscara za Děvče z venkova (1954) a již šest let byla monackou kněžnou a také matkou dvou dětí. Hvězda je začátkem 60. let vyzvána, aby pomohla vyřešit krizi Monaka s Francií, která malé království vnímala jako nebezpečný daňový ráj pro bohaté. Kellyová zemřela při automobilové nehodě v roce 1982.

Smlouva zatím není podepsána a o atraktivní roli stojí řada hereček, například Jessica Bielové či Emily Bluntová. Kidmanová se však blíží k uzavření dohody nejvíce. Australská herečka byla vloni nominována na Oscara za svůj výkon v dramatu Králičí nora (2010) a v roce 2003 získala Oscara za ztvárnění Virginie Woolfové ve snímku Hodiny (2002).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy