reklama
 
 

Hořící keř jde do kin ve třiapůlhodinové verzi

1. 9. 2013 15:37
Filmovou verzi mini série o Janu Palachovi promítnou multikina CineStar

Praha - Sestříhanou filmovou verzi projektu polské režisérky Agnieszky Hollandové Hořící keř od 12. září představí divákům po omezenou dobu multikina CineStar. Drama mapující klíčové údobí tuzemských novodobých dějin po 21. srpnu 1968 bude mít v nové verzi stopáž 206 minut.

Téměř čtyřhodinovou minisérii Hořící keř na jaře v 15 evropských zemích odvysílala placená televize HBO, která ji produkovala.

Čtěte také
Recenze: Hořící keř přináší patos bez sentimentu

Třídílné drama věnované odkazu Jana Palacha bylo na plátně poprvé představeno divákům na filmovém festivalu v Karlových Varech na dvou zcela vyprodaných projekcích. Příběh o počátcích normalizace v posrpnovém Československu měl na filmovém kanálu HBO premiéru v lednu letošního roku a zaznamenal mimořádný ohlas u diváků i filmové kritiky. Jeho protagonista Ivan Trojan byl letos v červnu oceněn Zlatou nymfou na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu.

Při příležitosti 45. výročí vpádu vojsk pěti států Varšavské smlouvy do Československa se 21. srpna uskutečnila projekce Hořícího keře v letním kině Nostický palác na ministerstvu kultury.

Původní minisérie, která byla zatím uvedena na všech filmových kanálech HBO v Evropě, dále pokračuje v úspěšném festivalovém tažení. Po festivalech v Rotterdamu, Sydney a v Karlových Varech se stěhuje na americký kontinent, kde bude v září za účasti režisérky uvedena na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, na prestižním festivalu v coloradském Telluride, kam jej doprovodí i představitelka hlavní role Táňa Pauhofová, na festivalech v New Yorku a ve Vancouveru.

Celkem se letos Hořící keř zúčastní více než dvacítky velkých filmových festivalů. Hořící keř bude v listopadu a v prosinci rovněž jednorázově uveden i v Českých centrech v Londýně, Moskvě, Tel Avivu, Haifě a Jeruzalémě.

autoři: Kultura, ČTK | 1. 9. 2013 15:37

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama