reklama
 
 

Goon, Ghúlové, vampýři a kanibalové. Konečně česky

19. 11. 2012 8:44
Goon získal pětkrát ,,komiksového Oscara" - Eisner Award

Praha - Stal se populárním komiksovým počinem s osobitou atmosférou a v originále už vyšlo dvaačtyřicet sešitů Goon, nejznámějšího počinu Erica Powella, přesto se v češtině, k tuzemským fanouškům dostal teprve nyní.

Goon: Nic než utrpení je komiks namixovaný z gangsterky, nadpřirozena a popkulturních odkazů. Vyšel pod nakladatelstvím Comics Centrum.

Co zvědavé komiksové fanoušky čeká? Ghúlové, vampýři, kanibalové, vraždící roboti, lidožravé krysy o velikosti psů a další působivě otřesná monstra - a Goon, vymahač pohledávek mafiánského bosse Labrazia. Labraziův úhlavní nepřítel je přitom nemrtvý kněz šéfující armádě zombies, s nimiž chce ovládnout celý svět. A Goon? Ten za maskou tupé mlátičky skrývá chytrou hlavu.

Sedmatřicetiletý Powell začínal v roce 1998 u malého nakladatelství Avatar Press, se čtyřstránkovým preview, které se později stalo součástí prvního dílu Goon. Powell však nebyl spokojen s péčí Avatar Press, přestal tedy publikovat, počkal, až vyprší smlouva a přesedlal. Nakladatelem The Goon se nakonec stalo Dark Horse.

Zatím Powell získal za Goon pětkrát „komiksového Oscara" - Eisner Award. Slavným fanouškem Goon je i filmový režisér David Fincher, který se na jeho výrobu snaží získat peníze pomocí Kickstarteru. Po čtrnácti letech od svého vzniku by se pak Goon, mohl dočkat svého filmového zpracování. Tím spíš, že komiksové adaptace jsou právě v kurzu.

autor: Kultura | 19. 11. 2012 8:44

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama