Goon, Ghúlové, vampýři a kanibalové. Konečně česky

Kultura Kultura
19. 11. 2012 8:44
Goon získal pětkrát ,,komiksového Oscara" - Eisner Award
Foto: http://horrorhomework.com

Praha - Stal se populárním komiksovým počinem s osobitou atmosférou a v originále už vyšlo dvaačtyřicet sešitů Goon, nejznámějšího počinu Erica Powella, přesto se v češtině, k tuzemským fanouškům dostal teprve nyní.

Goon: Nic než utrpení je komiks namixovaný z gangsterky, nadpřirozena a popkulturních odkazů. Vyšel pod nakladatelstvím Comics Centrum.

Co zvědavé komiksové fanoušky čeká? Ghúlové, vampýři, kanibalové, vraždící roboti, lidožravé krysy o velikosti psů a další působivě otřesná monstra - a Goon, vymahač pohledávek mafiánského bosse Labrazia. Labraziův úhlavní nepřítel je přitom nemrtvý kněz šéfující armádě zombies, s nimiž chce ovládnout celý svět. A Goon? Ten za maskou tupé mlátičky skrývá chytrou hlavu.

Sedmatřicetiletý Powell začínal v roce 1998 u malého nakladatelství Avatar Press, se čtyřstránkovým preview, které se později stalo součástí prvního dílu Goon. Powell však nebyl spokojen s péčí Avatar Press, přestal tedy publikovat, počkal, až vyprší smlouva a přesedlal. Nakladatelem The Goon se nakonec stalo Dark Horse.

Zatím Powell získal za Goon pětkrát „komiksového Oscara" - Eisner Award. Slavným fanouškem Goon je i filmový režisér David Fincher, který se na jeho výrobu snaží získat peníze pomocí Kickstarteru. Po čtrnácti letech od svého vzniku by se pak Goon, mohl dočkat svého filmového zpracování. Tím spíš, že komiksové adaptace jsou právě v kurzu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy