Video: Kapela starých počítačů hraje Queen

Report
21. 4. 2009 11:30
Toronto - Podívejte se na velmi povedený remix jedné z nejznámějších skladeb britské rockové legendy Queen.
Queen - Greatest Hits
Queen - Greatest Hits | Foto: Aktuálně.cz

V hlavních rolích tentokrát uvidíte kancelářskou techniku a domácí počítače.

Nahrávku vytvořil a na internetu zveřejnil uživatel, který se na stránkách Youtube prezentuje pod jménem Bd594.

Podle informací autora se základní "muzikantské" obsazení skládá z pěti nástrojů.

Klávesový part zastoupilo Atari 800XL, sólovou kytaru obstaral Texas Instruments TI-99/4a, pro basovou linku použil autor osmi palcový Floppy disk, 3.5 palcový Harddrive nahradil gong a hlasového partu se chopil scanner značky HP ScanJet 3C.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy