Prahu zachvátí výpravné Delirium

Jitka Gráfová
27. 10. 2007 12:00
Česko poprvé uvidí slavné Cirque du Soleil

Praha - Do pražské Sazka Areny přijíždí nejvýpravnější představitel nového cirkusu Cirque du Soleil. Divákům v sobotu nabídnou hvězdy světové zábavy svou nejnovější performanci Delirium.

Jejich první představení navržené nikoli pro stany, ale přímo pro obdobné arény se ještě víc spoléhá na moderní technologie.

V příběhu o osamělém muži, který se vydá do krajiny snů a představ, využívají tvůrci kromě prosluslé akrobacie také obří obrazovky a lasery, zásadní roli hraje hudba.

Páteř tvoří dvacet písní;  elektronika, pop i world music. Spoluzakladatel kanadského souboru Guy Laliberté tuhle směs označuje městský kmenový beat.

Přečtěte si exkluzivní rozhovor s hlavním choreografem, vyhrajte vstupenky na jediné sobotní představení, přečtěte si o fenoménu nového cirkusu, podívejte se na video i fotografie z představení.

Foto: Cirque du Soleil
SAZKA ARÉNA SE OCITNE VE VELKOLEPÉM DELIRIU
exkluzivní rozhovor s choreografem představení
Foto: Aktuálně.cz
NOVÝ CIRKUS? ŽÁDNÝ Žádný smrad ani cukrová vata
co je zač nový cirkus? čtete o tomto fenoménu
Slavný francouzský nový cirkus Cirque du Soleil se v lednu vůbec poprvé představí na středním Východě. Irina Naumenko předvádí svůj um novinářům v Dubaji.
Slavný francouzský nový cirkus Cirque du Soleil se v lednu vůbec poprvé představí na středním Východě. Irina Naumenko předvádí svůj um novinářům v Dubaji. | Foto: Reuters
ZMĚNA: SLUNEČNÍ CIRKUS VYSTOUPÍ JEN JEDNOU
ze tří  představení se Češi dočkají jen jednoho
Foto: Interkoncerts
SLUNEČNÍ CIRKUS PLNÝ BAREV POPRVÉ V ČESKU
 multimediální show se představí v Sazka Areně
Foto: Cirque du soleil
SOUTĚŽ: KDO ZÍSKAL LÍSTKY NA DELIRIUM
s námi mohli soutěžit o volňásky 

PODÍVEJTE SE NA UKÁZKU Z PŘEDSTAVENÍ DELIRIUM:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO ZE SLAVNÉ PERFIORMANCE ALEGRIA

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 45 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy