Prahu zachvátí výpravné Delirium

Jitka Gráfová
27. 10. 2007 12:00
Česko poprvé uvidí slavné Cirque du Soleil

Praha - Do pražské Sazka Areny přijíždí nejvýpravnější představitel nového cirkusu Cirque du Soleil. Divákům v sobotu nabídnou hvězdy světové zábavy svou nejnovější performanci Delirium.

Jejich první představení navržené nikoli pro stany, ale přímo pro obdobné arény se ještě víc spoléhá na moderní technologie.

V příběhu o osamělém muži, který se vydá do krajiny snů a představ, využívají tvůrci kromě prosluslé akrobacie také obří obrazovky a lasery, zásadní roli hraje hudba.

Páteř tvoří dvacet písní;  elektronika, pop i world music. Spoluzakladatel kanadského souboru Guy Laliberté tuhle směs označuje městský kmenový beat.

Přečtěte si exkluzivní rozhovor s hlavním choreografem, vyhrajte vstupenky na jediné sobotní představení, přečtěte si o fenoménu nového cirkusu, podívejte se na video i fotografie z představení.

Foto: Cirque du Soleil
SAZKA ARÉNA SE OCITNE VE VELKOLEPÉM DELIRIU
exkluzivní rozhovor s choreografem představení
Foto: Aktuálně.cz
NOVÝ CIRKUS? ŽÁDNÝ Žádný smrad ani cukrová vata
co je zač nový cirkus? čtete o tomto fenoménu
Slavný francouzský nový cirkus Cirque du Soleil se v lednu vůbec poprvé představí na středním Východě. Irina Naumenko předvádí svůj um novinářům v Dubaji.
Slavný francouzský nový cirkus Cirque du Soleil se v lednu vůbec poprvé představí na středním Východě. Irina Naumenko předvádí svůj um novinářům v Dubaji. | Foto: Reuters
ZMĚNA: SLUNEČNÍ CIRKUS VYSTOUPÍ JEN JEDNOU
ze tří  představení se Češi dočkají jen jednoho
Foto: Interkoncerts
SLUNEČNÍ CIRKUS PLNÝ BAREV POPRVÉ V ČESKU
 multimediální show se představí v Sazka Areně
Foto: Cirque du soleil
SOUTĚŽ: KDO ZÍSKAL LÍSTKY NA DELIRIUM
s námi mohli soutěžit o volňásky 

PODÍVEJTE SE NA UKÁZKU Z PŘEDSTAVENÍ DELIRIUM:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO ZE SLAVNÉ PERFIORMANCE ALEGRIA

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 25 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

 

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

 

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy