Bridget roste, tvrdí autorka deníků populární třicítky

Kultura Kultura
6. 2. 2013 15:23
Třetí díl Deníku Bridget Jonesové vyjde na podzim
Foto: Profimédia

Praha - Pokračování knižního bestselleru o vztahových peripetiích „třicítky" Bridget Jonesové vyjde na podzim. Autorka Helen Fieldingová v současnosti dokončuje nový román a podle jejích slov se čtenáři i čtenářky mohou ještě letos těšit na pořádnou porci zábavy.

Agentka spisovatelky uvedla, že ještě nemůže sdělit přesné datum vydání, zároveň však poznamenala, že by kniha mohla vyjít v říjnu. Zatím nakladatelství, ani spisovatelka neprozrazují ani titul knihy.

Již loni v listopadu přitom pro BBC Radio Helen Fieldingová řekla: „Hodně se tím bavím, je to velmi vtipné, stále mě to rozesmává." Doufá, že se její čtenáři budou také tak dobře bavit. „Můj život se posunul a Bridgetin se posune též," dodala na adresu novinky  Fieldingová.

Helen Fielding
Helen Fielding | Foto: Aktuálně.cz

Populární blondýna si získala sympatie čtenářů svérázným přístupem k alkoholu, cigaretám, dietám, životním trapasům a mužům. Nyní postavu, jejíž tvář si díky dvěma filmovým adaptacím spojujeme s herečkou Renée Zellweger, čeká nová životní kapitola.

„Už vyrostla," podotkla Fieldingová minulý rok v listopadu. „Stále zkouší přestat tolik pít a kouřit, stále se snaží shodit váhu. Snaží se o něco víc, a tak je o něco úspěšnější, ale v podstatě se nikdy nezmění. Nová kniha je zasazena v současném Londýně. Jestli se lidé při čtení nasmějí tolik, co já při psaní, budu velmi šťastná."

Pokud Fieldingová zachová časovou posloupnost, Bridget se bude dost možná potýkat s padesátkou na krku a shánění přítele v takovém věku může být ještě složitější. Nakladatelství Jonathan Cape navíc nepotvrdilo, jestli se v knize setkáme s Markem Darcym a Danielem Cleaverem.

První díl knihy o strastech staropanenství se bobávající Bridget vyšel v roce 1996, druhý s titulem Deník Bridget Jonesové: S rozumem v koncích o tři roky později. Obou knih se prodalo více jak patnáct milionů výtisků a vyšly ve 40 zemích světa. Nová kniha bude publikována jako e - kniha i audiokniha.

Letos do kin přijde i třetí filmový díl s názvem Bridget Jones´s Baby popisující problémy ohledně otcovství Bridgetina nenarozeného dítěte. V hlavních rolích se opět objeví Renee Zellweger, Colin Firth a Hugh Grant. S knihou ovšem film nemá vůbec nic společného.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 53 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy