Bridget roste, tvrdí autorka deníků populární třicítky

Kultura Kultura
6. 2. 2013 15:23
Třetí díl Deníku Bridget Jonesové vyjde na podzim
Foto: Profimédia

Praha - Pokračování knižního bestselleru o vztahových peripetiích „třicítky" Bridget Jonesové vyjde na podzim. Autorka Helen Fieldingová v současnosti dokončuje nový román a podle jejích slov se čtenáři i čtenářky mohou ještě letos těšit na pořádnou porci zábavy.

Agentka spisovatelky uvedla, že ještě nemůže sdělit přesné datum vydání, zároveň však poznamenala, že by kniha mohla vyjít v říjnu. Zatím nakladatelství, ani spisovatelka neprozrazují ani titul knihy.

Již loni v listopadu přitom pro BBC Radio Helen Fieldingová řekla: „Hodně se tím bavím, je to velmi vtipné, stále mě to rozesmává." Doufá, že se její čtenáři budou také tak dobře bavit. „Můj život se posunul a Bridgetin se posune též," dodala na adresu novinky  Fieldingová.

Helen Fielding
Helen Fielding | Foto: Aktuálně.cz

Populární blondýna si získala sympatie čtenářů svérázným přístupem k alkoholu, cigaretám, dietám, životním trapasům a mužům. Nyní postavu, jejíž tvář si díky dvěma filmovým adaptacím spojujeme s herečkou Renée Zellweger, čeká nová životní kapitola.

„Už vyrostla," podotkla Fieldingová minulý rok v listopadu. „Stále zkouší přestat tolik pít a kouřit, stále se snaží shodit váhu. Snaží se o něco víc, a tak je o něco úspěšnější, ale v podstatě se nikdy nezmění. Nová kniha je zasazena v současném Londýně. Jestli se lidé při čtení nasmějí tolik, co já při psaní, budu velmi šťastná."

Pokud Fieldingová zachová časovou posloupnost, Bridget se bude dost možná potýkat s padesátkou na krku a shánění přítele v takovém věku může být ještě složitější. Nakladatelství Jonathan Cape navíc nepotvrdilo, jestli se v knize setkáme s Markem Darcym a Danielem Cleaverem.

První díl knihy o strastech staropanenství se bobávající Bridget vyšel v roce 1996, druhý s titulem Deník Bridget Jonesové: S rozumem v koncích o tři roky později. Obou knih se prodalo více jak patnáct milionů výtisků a vyšly ve 40 zemích světa. Nová kniha bude publikována jako e - kniha i audiokniha.

Letos do kin přijde i třetí filmový díl s názvem Bridget Jones´s Baby popisující problémy ohledně otcovství Bridgetina nenarozeného dítěte. V hlavních rolích se opět objeví Renee Zellweger, Colin Firth a Hugh Grant. S knihou ovšem film nemá vůbec nic společného.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 28 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy