Knižní Bridget Jonesová se vydá všanc Twitteru

Kultura Kultura
12. 11. 2012 7:26
V příštím roce se objeví nový román s populární Bridget Jonesovou
Renée Zellweger ve filmu deník Bridget Jonesové
Renée Zellweger ve filmu deník Bridget Jonesové | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Britská spisovatelka Helen Fieldingová prozradila, že má rozpracovanou třetí knihu osudů Bridget Jonesové. Populární protagonistka si získala sympatie svým nezvladatelným přístupem k alkoholu, cigaretám, dietám, životním trapasům a mužům. Nyní postavu, jejíž tvář si díky dvěma filmovým adaptacím spojujeme s herečkou Renée Zellweger, čeká nová životní kapitola.

„Už vyrostla. Můj život se posunul a ten její to právě čeká," řekla Fieldingová. „Stále zkouší přestat tolik pít a kouřit, stále se snaží shodit váhu. Snaží se o něco víc, a tak je o něco úspěšnější, ale v podstatě se nikdy nezmění."

Jonesová by se však měla v knize střetnout s  moderní technologií. Úlohu deníku by měl převzít účet na Twitteru. Přeskočíme tak fázi blogování, které zůstane Carrie ze Sexu ve městě a přesuneme se rovnou na sociální síť. A tam nic nebývá soukromé. Pokud tedy Bridget sežene nějaké followery, kteří by o její psaní měli zájem. 

Obal knihy Helen Fieldingové.
Obal knihy Helen Fieldingové. | Foto: Aktuálně.cz

„Nová kniha je zasazena v současném Londýně. Jestli se lidé při čtení nasmějí tolik, co já při psaní, budu velmi šťastná," poznamenala autorka.

Pokud zachová časovou posloupnost, Bridget se bude dost možná potýkat s padesátkou na krku a shánění přítele v takovém věku může být ještě složitější. Nakladatelství Jonathan Cape navíc nepotvrdilo, jestli se v knize setkáme s Markem Darcym a Danielem Cleaverem.

První kniha o strastech nezadané Bridget, která se svěřuje svému deníku, vyšla v Anglii před šestnácti lety, česky o dva roky později. Deník Bridget Jonesové i pokračování vydané po třech letech s podtitulem S rozumem v koncích byly převedeny v solidní kinohity. Shodou okolností se v příštím roce dočkáme i třetího filmu s všeříkajícím názvem Bridget Jones's Baby (Dítě Bridget Jonesové). S knihou však nemá nic společného. Její vydání je naplánováno na podzim.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy