reklama
 
 

Bat for Lashes na obalu nového alba odhaluje sama sebe

25. 7. 2012 9:10
S přitažlivým obalem zpěvačka zveřejnila i první singl Laura

Londýn - Britská muzikantka Natasha Khan, známější pod pseudonymem Bat for Lashes, patří k vůdčím postavám současného popu, který kreativně pracuje s odkazem osmdesátkového synthpopu. Její chystané třetí album The Haunted Man proto na sebe přitahuje pozornost už před vydáním, což nyní hudebnice umocnila zveřejněním provokativního obalu a prvního singlu Laura.

Bat for Lashes ve svých textech pracuje s tematikou lásky a své touhy dává najevo prostřednictvím dívčích snů, zůstává tedy kolem nich určitá rouška tajemství. A podobně tomu tak je i v případě obalu připravované desky, která by měla v Británii vyjít 15. září (v Americe o osm dní později).

Oceňovaný fotograf Ryan McGinley ji totiž na černobílém snímku zachytil nahou s mladíkem na zádech, který je ovšem kolem Khanové omotaný tak, že klíčové partie zakrývá. Minimalisticky estetizovaným obrazem tepe sexualita právě proto, že není zcela konkrétní a stále nechává prostor pro divákovu (posluchačovu fantazii). Navíc je vizuálně naprosto korektní.

McGinley se ve své tvorbě zaměřuje právě na estetiku nahého lidského těla, které často zasazuje do takřka snových kulis. Focení na „neprofesionální" kompakt Yashica T4 či postarší zrcadlovku Leica R8 snímkům dodává v současnosti populární retro nádech. Přinášení atmosféry minulosti má tedy s Khanovou společné.

Bat for Lashes na nahrávce The Haunted Man pracuje už více než dva roky. Sama přitom už v počátcích nahrávání prohlašovala, že si s třetí řadovkou dá více na čas. Prvním oficiálně zveřejněnou skladbou (různé koncertní záznamy nepočítáme) je komorní klavírní balada Laura, k níž vznikl také videoklip.

autor: Kultura | 25. 7. 2012 9:10

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama