Bat for Lashes na obalu nového alba odhaluje sama sebe

Kultura Kultura
25. 7. 2012 9:10
S přitažlivým obalem zpěvačka zveřejnila i první singl Laura
obal alba The Haunted Man
obal alba The Haunted Man | Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Britská muzikantka Natasha Khan, známější pod pseudonymem Bat for Lashes, patří k vůdčím postavám současného popu, který kreativně pracuje s odkazem osmdesátkového synthpopu. Její chystané třetí album The Haunted Man proto na sebe přitahuje pozornost už před vydáním, což nyní hudebnice umocnila zveřejněním provokativního obalu a prvního singlu Laura.

Bat for Lashes ve svých textech pracuje s tematikou lásky a své touhy dává najevo prostřednictvím dívčích snů, zůstává tedy kolem nich určitá rouška tajemství. A podobně tomu tak je i v případě obalu připravované desky, která by měla v Británii vyjít 15. září (v Americe o osm dní později).

Bat for Lashes, Pohoda 2012
Bat for Lashes, Pohoda 2012 | Foto: Pohoda

Oceňovaný fotograf Ryan McGinley ji totiž na černobílém snímku zachytil nahou s mladíkem na zádech, který je ovšem kolem Khanové omotaný tak, že klíčové partie zakrývá. Minimalisticky estetizovaným obrazem tepe sexualita právě proto, že není zcela konkrétní a stále nechává prostor pro divákovu (posluchačovu fantazii). Navíc je vizuálně naprosto korektní.

McGinley se ve své tvorbě zaměřuje právě na estetiku nahého lidského těla, které často zasazuje do takřka snových kulis. Focení na „neprofesionální" kompakt Yashica T4 či postarší zrcadlovku Leica R8 snímkům dodává v současnosti populární retro nádech. Přinášení atmosféry minulosti má tedy s Khanovou společné.

Bat for Lashes na nahrávce The Haunted Man pracuje už více než dva roky. Sama přitom už v počátcích nahrávání prohlašovala, že si s třetí řadovkou dá více na čas. Prvním oficiálně zveřejněnou skladbou (různé koncertní záznamy nepočítáme) je komorní klavírní balada Laura, k níž vznikl také videoklip.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 56 minutami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy