AUDIO Bratři Orffové vydávají Šero. Poslechněte si je!

Kultura Kultura
9. 11. 2013 13:05
Kultovní folkotronická kapela má nové album po osmi letech díky fanouškům
Foto: Bratři Orffové

Audio - Kultovní folkotronická kapela Bratři Orffové vydává v pondělí 11. listopadu druhé album nazvané Šero. Ceněný debut Bingriwingri jim vyšel přesně před osmi lety.

Novinku podpořili fanoušci kapely přes crowdfundingovou stránku Hithit.cz. "Právě jsme rozeslali kód na stažení desky - příjemný poslech a opravdové díky! Ostatní "hmotné" odměny se připravují (je toho fakt hodně:)," napsala v sobotu kapela na svůj facebookový profil.

Bratři Orffové vznikli v roce 2002 jako dvoučlenný projekt, postupně se rozrostli až na sedmičlenné koncertní obsazení. Nové album ohlašovali už před čtyřmi roky. "Zhruba poslední rok a půl jsme doslova stovky hodin pečlivě skicovali, zaznamenávali, mazali, znovu se vraceli a hlavně hodně debatovali o dvanácti písničkách, které se nám nakonec podařilo dát dohromady. Písničky už v tuto chvíli máme nahrané, doprodukované a částečně smíchané," napsala kapela ke kampani na portál Hithit.cz.

Těsně před vydáním alba Bratři Orffové zveřejnili novou verzi písně Trávy jako první singl z alba. "Trávy jsme přepracovali a vložili do nich energii a emoce nás všech," říká Lukáš Novotný z kapely Bratři Orffové. „Písnička je mimo jiné odrazem tichého pozorování zastaveného času krajiny, která obklopuje naše životy. Čím jsme starší, tím intenzivněji vnímáme přetrženou kontinuitu ve vývoji části Horního Slezska, kde žijeme."

Raritou alba Šero jsou také remixy z dílny Járy Tarnovského (Gurun Gurun) a Filipa Míška (Dikolson), které pro Bratry Orffy vytvořili již v roce 2006 na základě materiálu k původnímu demosnímku.

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy