Královská rodina prodává vlastní gin. Jsou v něm suroviny ze zahrady Alžběty II.

Magazín Reuters Magazín, Reuters
14. 7. 2020 17:26
Britská královská rodina se vrhla do prodeje vlastní značky ginu. Oblíbený nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, sporýš, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce.
Nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, verbenu, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce.
Nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, verbenu, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce. | Foto: Reuters

Malosériová lahev ginu se prodává v přepočtu za necelých 1200 korun, a to pouze ve speciálním královském obchodě a pouze ve Velké Británii. 

Na lahvi královského suchého ginu se 40 procenty alkoholu se píše, že rostlinné výtažky pochází ze zahrad Buckinghamského paláce a všechny přísady byly posbírány ručně. 

"Pro perfektní letní osvěžení jej doporučujeme servírovat na ledu, následně skleničku dolít tonikem a přidat plátek citronu," tvrdí prodejci v popisu. 

Královský gin na léto.
Královský gin na léto. | Foto: Reuters

Lahev je možno koupit na e-shopu Royal Collection Trust, ale zboží je dodáváno pouze v rámci Velké Británie. On-line obchod nabízí nejen nejnovější malosériový gin, ale také speciální whisky, džemy nebo třeba ponožky s motivy psí rasy corgi, které chovala královna odmalička. 

Alžběta II. poděkovala Britům za dodržování karantény:

Britská královna děkuje lidem, kteří zůstali doma | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy