Královská rodina prodává vlastní gin. Jsou v něm suroviny ze zahrady Alžběty II.

Magazín Reuters Magazín, Reuters
14. 7. 2020 17:26
Britská královská rodina se vrhla do prodeje vlastní značky ginu. Oblíbený nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, sporýš, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce.
Nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, verbenu, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce.
Nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, verbenu, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce. | Foto: Reuters

Malosériová lahev ginu se prodává v přepočtu za necelých 1200 korun, a to pouze ve speciálním královském obchodě a pouze ve Velké Británii. 

Na lahvi královského suchého ginu se 40 procenty alkoholu se píše, že rostlinné výtažky pochází ze zahrad Buckinghamského paláce a všechny přísady byly posbírány ručně. 

"Pro perfektní letní osvěžení jej doporučujeme servírovat na ledu, následně skleničku dolít tonikem a přidat plátek citronu," tvrdí prodejci v popisu. 

Královský gin na léto.
Královský gin na léto. | Foto: Reuters

Lahev je možno koupit na e-shopu Royal Collection Trust, ale zboží je dodáváno pouze v rámci Velké Británie. On-line obchod nabízí nejen nejnovější malosériový gin, ale také speciální whisky, džemy nebo třeba ponožky s motivy psí rasy corgi, které chovala královna odmalička. 

Alžběta II. poděkovala Britům za dodržování karantény:

Britská královna děkuje lidem, kteří zůstali doma | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy