Královská rodina prodává vlastní gin. Jsou v něm suroviny ze zahrady Alžběty II.

Magazín Reuters Magazín, Reuters
14. 7. 2020 17:26
Britská královská rodina se vrhla do prodeje vlastní značky ginu. Oblíbený nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, sporýš, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce.
Nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, verbenu, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce.
Nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, verbenu, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce. | Foto: Reuters

Malosériová lahev ginu se prodává v přepočtu za necelých 1200 korun, a to pouze ve speciálním královském obchodě a pouze ve Velké Británii. 

Na lahvi královského suchého ginu se 40 procenty alkoholu se píše, že rostlinné výtažky pochází ze zahrad Buckinghamského paláce a všechny přísady byly posbírány ručně. 

"Pro perfektní letní osvěžení jej doporučujeme servírovat na ledu, následně skleničku dolít tonikem a přidat plátek citronu," tvrdí prodejci v popisu. 

Královský gin na léto.
Královský gin na léto. | Foto: Reuters

Lahev je možno koupit na e-shopu Royal Collection Trust, ale zboží je dodáváno pouze v rámci Velké Británie. On-line obchod nabízí nejen nejnovější malosériový gin, ale také speciální whisky, džemy nebo třeba ponožky s motivy psí rasy corgi, které chovala královna odmalička. 

Alžběta II. poděkovala Britům za dodržování karantény:

Britská královna děkuje lidem, kteří zůstali doma | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy