Královská rodina prodává vlastní gin. Jsou v něm suroviny ze zahrady Alžběty II.

Magazín Reuters Magazín, Reuters
14. 7. 2020 17:26
Britská královská rodina se vrhla do prodeje vlastní značky ginu. Oblíbený nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, sporýš, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce.
Nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, verbenu, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce.
Nápoj britských aristokratů obsahuje kromě alkoholu také citron, verbenu, plody hlohu a listy morušovníku sesbírané na zahradě Buckinghamského paláce. | Foto: Reuters

Malosériová lahev ginu se prodává v přepočtu za necelých 1200 korun, a to pouze ve speciálním královském obchodě a pouze ve Velké Británii. 

Na lahvi královského suchého ginu se 40 procenty alkoholu se píše, že rostlinné výtažky pochází ze zahrad Buckinghamského paláce a všechny přísady byly posbírány ručně. 

"Pro perfektní letní osvěžení jej doporučujeme servírovat na ledu, následně skleničku dolít tonikem a přidat plátek citronu," tvrdí prodejci v popisu. 

Královský gin na léto.
Královský gin na léto. | Foto: Reuters

Lahev je možno koupit na e-shopu Royal Collection Trust, ale zboží je dodáváno pouze v rámci Velké Británie. On-line obchod nabízí nejen nejnovější malosériový gin, ale také speciální whisky, džemy nebo třeba ponožky s motivy psí rasy corgi, které chovala královna odmalička. 

Alžběta II. poděkovala Britům za dodržování karantény:

Britská královna děkuje lidem, kteří zůstali doma | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy