Youtubeři jsou naštvaní. Statisíce lidí sledují kanál, kde se Korejec tiše učí

Magazín Magazín
24. 6. 2018 7:53
Youtubeři dělají všechno možné, aby zaujali co nejširší spektrum diváků. Natáčí svoje cesty, tipy na líčení, hrací strategie, podstupují bizarní výzvy, recenzují hračky nebo třeba pojídají fotku oblíbeného herce. Jihokorejec Bot-No-Jaem se však rozhodl prorazit s úplně jinou strategií – natáčet se, jak prakticky nic nedělá.
Youtuber při studiu.
Youtuber při studiu. | Foto: Youtube kanál Bot-No-Jaem

Jeho novinky na sociální síti odebírá více než 333 tisíc lidí a kromě videí z běžného každodenního života zde zveřejňuje také například několikahodinové videozáznamy ukazující, kterak studuje.

Na těchto němých záznamech si upravuje brýle, sem tam otočí stránku knihy nebo píše do sešitu. Jeho obličej přitom zůstává bez výrazu a na svých videí je vždycky sám. Záznamy s názvem Study With Me (Studuj se mnou) vidělo již 566 tisíc lidí.

Přestože přesná identita mladíka provozující kanál s názvem "Ne-vtipný robot" zatím nebyla prozrazena, korejské noviny Korea Herald napsaly, že se připravuje na státní policejní zkoušku.

Více než obsah videa tak zřejmě sledující láká jeho vzhled, který připomíná hvězdy korejské popové scény. "Plýtvám svůj vzácný čas, protože se na něj nemůžu přestat dívat," napsala jedna z fanynek.

"Někdy vážně nenávidím moderní svět"

Tajemný mladík nedávno promluvil v televizní show na kanálu SBS, kde vysvětloval, že natáčení mu pomáhá soustředit se na studium. A prozradil, že k názvu jej inspirovala přezdívka, kterou dostal při vojenské službě. Popularita jej podle jeho slov překvapila a svým zamilovaným fanouškům poděkoval za jejich podporu.

Jeho náhlá popularita však část korejských youtuberů popudila, jak snadno a relativně bez práce dokázal získat tolik tisíc sledujících. "Někdy vážně nenávidím moderní svět," citoval britský Telegraph jednoho ze sledujících.

Jihokorejský Ne-vtipný robot vysílá živý záznam svého studia pětkrát týdně mezi 16. a 23. hodinou korejského času.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Fond J&T Arch Investments koupí 9,99 procenta v Moneta Money Bank

Fond J&T Arch Investments koupí 9,99 procenta akcií Moneta Money Bank od fondu Petrus Advisers. V následující dnech fond plánuje požádat Českou národní banku o schválení nabytí kvalifikované účasti. 

Minoritní podíl fond koupí ve dvou krocích. První část ve výši 8,89 procenta nabude bezprostředně, zbývajících 1,1 procenta pak pořídí do konce roku. Fond akcie kupuje za prémii oproti aktuální tržní ceně.

před 1 hodinou

Celosvětové kapacity pro výrobu jaderné energie je zapotřebí do roku 2050 zdvojnásobit, uvedla IEA

Celosvětové kapacity pro výrobu jaderné energie je zapotřebí do roku 2050 zdvojnásobit, aby se podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality. Uvedla to Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v dnešní zprávě. Růst produkce jaderné energie by měl rovněž pomoci nynějším snahám vlád posílit energetickou bezpečnost snížením závislosti na dovozu fosilních paliv.

"Odchod energetického sektoru od fosilních paliv může být díky jaderné energii rychlejší a bezpečnější," uvedla IEA. "V dnešní globální energetické krizi se snižování závislosti na dovozu fosilních paliv stává prioritou při zajišťování energetické bezpečnosti. Neméně důležitá je klimatická krize," dodala. K dosažení uhlíkové neutrality je podle IEA zapotřebí do roku 2050 zvýšit kapacity pro výrobu jaderné energie na 812 ze současných 413 gigawattů.

Agentura rovněž upozornila, že téměř dvě třetiny jaderných elektráren jsou nyní starší než 30 let a že produkce jaderné energie ve vyspělých ekonomikách by do roku 2030 mohla klesnout o třetinu. Podle šéfa IEA Fatiha Birola nyní nicméně nastaly podmínky k většímu využívání jaderné energie.

"Vzhledem k dnešní globální energetické krizi, prudce rostoucím cenám fosilních paliv, problémům v oblasti energetické bezpečnosti a ambiciózním klimatickým závazkům věřím, že jaderná energie má unikátní příležitost pro návrat," uvedl Birol. "Nová éra pro jadernou energii ale není v žádném případě zaručena. Bude záviset na tom, zda vlády uskuteční kroky k zajištění bezpečnosti a udržitelnosti provozu jaderných elektráren v příštích letech," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy