Youtubeři jsou naštvaní. Statisíce lidí sledují kanál, kde se Korejec tiše učí

Magazín Magazín
24. 6. 2018 7:53
Youtubeři dělají všechno možné, aby zaujali co nejširší spektrum diváků. Natáčí svoje cesty, tipy na líčení, hrací strategie, podstupují bizarní výzvy, recenzují hračky nebo třeba pojídají fotku oblíbeného herce. Jihokorejec Bot-No-Jaem se však rozhodl prorazit s úplně jinou strategií – natáčet se, jak prakticky nic nedělá.
Youtuber při studiu.
Youtuber při studiu. | Foto: Youtube kanál Bot-No-Jaem

Jeho novinky na sociální síti odebírá více než 333 tisíc lidí a kromě videí z běžného každodenního života zde zveřejňuje také například několikahodinové videozáznamy ukazující, kterak studuje.

Na těchto němých záznamech si upravuje brýle, sem tam otočí stránku knihy nebo píše do sešitu. Jeho obličej přitom zůstává bez výrazu a na svých videí je vždycky sám. Záznamy s názvem Study With Me (Studuj se mnou) vidělo již 566 tisíc lidí.

Přestože přesná identita mladíka provozující kanál s názvem "Ne-vtipný robot" zatím nebyla prozrazena, korejské noviny Korea Herald napsaly, že se připravuje na státní policejní zkoušku.

Více než obsah videa tak zřejmě sledující láká jeho vzhled, který připomíná hvězdy korejské popové scény. "Plýtvám svůj vzácný čas, protože se na něj nemůžu přestat dívat," napsala jedna z fanynek.

"Někdy vážně nenávidím moderní svět"

Tajemný mladík nedávno promluvil v televizní show na kanálu SBS, kde vysvětloval, že natáčení mu pomáhá soustředit se na studium. A prozradil, že k názvu jej inspirovala přezdívka, kterou dostal při vojenské službě. Popularita jej podle jeho slov překvapila a svým zamilovaným fanouškům poděkoval za jejich podporu.

Jeho náhlá popularita však část korejských youtuberů popudila, jak snadno a relativně bez práce dokázal získat tolik tisíc sledujících. "Někdy vážně nenávidím moderní svět," citoval britský Telegraph jednoho ze sledujících.

Jihokorejský Ne-vtipný robot vysílá živý záznam svého studia pětkrát týdně mezi 16. a 23. hodinou korejského času.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Další zprávy