Končí slavná Hospůdka U Štěpána, proslavil ji Pohlreich. Už nemáme sil, tvrdí manželé

Magazín Magazín
2. 9. 2022 14:30
Restaurace na Šumavě, kterou provozuje Štěpán Ruda s manželkou Zdeňkou, k 1. říjnu ukončí provoz. Podnik v Petrovicích u Sušice proslavil šéfkuchař Zdeněk Pohlreich v pořadu Ano, šéfe!
Manželé a provozovatelé Hospůdky U Štěpána
Manželé a provozovatelé Hospůdky U Štěpána | Foto: Hospůdka U Štěpána

"Tento měsíc je pro naši hospůdku v tomto roce měsícem posledním," napsali na Facebooku Zdeňka a Štěpán, kteří podnik provozovali 15 let. Pohostinství podle nich zažilo kvůli pandemii covidu krušné časy a na trhu zkrátka nejsou lidi.  

"Hospůdku jsme se snažili udržet ze všech sil, bohužel jsme naráželi jen na odpor a sil na tento nekonečný boj již není dostatek. Zda je to definitivní, anebo jen dočasné, v tuto chvíli nedokážeme říci."

Provozovatelé chtějí zpomalit a tvrdí, že je provoz restaurace už nenaplňuje. "Na prvním místě je pro nás rodina, naše čtyři děti a zdraví, které Štěpánovi bohužel začátkem roku zcela vypovědělo službu," vysvětlují manželé další z důvodů ukončení provozu.

Do podniku jezdili lidé z celé republiky a v sezoně o víkendu nešlo bez rezervace najít v hospůdce volné místo. Restaurace se zaměřuje na pokrmy z masa, zejména vyzrálé steaky z domácího chovu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Při výbuchu ve škole v Kábulu zahynulo několik lidí

Při výbuchu z pátečního rána ve školním zařízení v afghánské metropoli Kábulu zahynul blíže neupřesněný počet lidí. S odvoláním na policii o tom informovala agentura AFP.

Policejní mluvčí Chálid Zadrán uvedl, že výbuch nastal ve vzdělávacím centru v západní části města, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Podrobnosti k obětem budou podle něj sděleny později.

Očitý svědek německé agentuře DPA řekl, že sanitky z místa odvážely mrtvé a zraněné.

Jde o další z řady útoků, které sužují Afghánistán od doby, kdy se před více než rokem v zemi ujalo moci radikální islamistické hnutí Tálibán.

K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Teroristická organizace Islámský stát však v minulosti provedla řadu útoků na šíitské Hazáry.

Zdroj: ČTK
Další zprávy