Komik žertoval na pódiu o své smrti. Když pak zemřel na infarkt, lidé omylem tleskali

Magazín Magazín
15. 4. 2019 18:00
Britský komik Ian Cognito během představení v městečku Bicester žertoval o mrtvici, chvíli poté však skutečně zemřel. Lidé se domnělé replice smáli ještě několik minut, aniž tušili, že hercův život skončil přímo na jevišti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ian Cognito proslul jako stand-up komik, který však nikdy nedosáhl obrovské popularity. Lidé jej často přirovnávali k americkému komikovi Lennymu Bruceovi nebo Jerrymu Sadowitzovi.

Minulý čtvrtek vystupoval v baru Atic v městečku Bicester nedaleko Oxfordu. Během večera se mu udělalo zle a zemřel na infarkt přímo na jevišti za smíchu publika.

Trvalo zhruba pět minut, než lidé přišli na to, že s Cognitem něco není v pořádku. I přes snahy o resuscitaci však komik, který se ve skutečnosti jmenoval Paul Barbieri, zemřel. 

Pořadatel akce Andrew Bird pro britský web BBC uvedl, že muž se mu již před představením svěřil, že se necítí dobře, přesto trval na tom, že svůj kus odehraje.

Bird uvedl, že se o svém zdravotním stavu před publikem žertoval, a dokonce prý řekl: "Představte si, že bych zemřel přímo před vámi, tady na jevišti." Pořadatel dodal, že komikovi by se taková smrt ve skutečnosti líbila. "Akorát by si přál víc peněz a větší místo," uvedl s nadsázkou Bird.  

Jeho kolegové z branže po celém světě herci s neotřelým smyslem pro humor vzdali hold. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 1 hodinou

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy