reklama
 
 

Hitler i Stalin na kolenou. Češka proměnila diktátory v koně

4. 11. 2014 7:30
Video: YouTube
Česká umělkyně pracuje na sochařské instalaci pouťového kolotoče, na odvážný projekt vybírá 100 tisíc korun.

Praha – Absolventka pražské Akademie výtvarných umění Barbora Bálková představila v trutnovské galerii UFFO svou instalaci soch diktátorů, kterou chce upozornit na nesvobodu a zneužívání moci.

Umělecký projekt má v plánu rozšířit o pohyblivý pouťový kolotoč, na který by instalovala figury diktátorů namísto klasických houpacích koní. K tomu jí ale chybí dostatečné finanční prostředky ve výši 100 tisíc korun, které se tak snaží sehnat na crowdfundingovém portále HitHit.

"Instalací kolotoče bych chtěla připomínat stále aktuální hrozbu vzniku nových diktatur, i když by byly v jiné podobě ušité současné době na míru. Rovněž bych chtěla připomenout, že pohrobci starých drsných diktatur jsou stále ještě při plné síle, jako například v Severní Koreji,“ vysvětluje autorka. Na projekt zatím přispělo jen pět lidí, a to částkou 2500 korun.

Hyperrealistické sochy Adolfa Hitlera, Kim Čong-una, Mao Ce-tunga a Josifa Stalina by po dosažení cílové částky měly být instalovány na otočnou plošinu simulující dětský pouťový kolotoč, na kterém by byly doplněné závodní dráhy znázorňující zacyklenost diktatur.

Finální podobu Kolotoče diktátorů, jak se také celý projekt jmenuje, budou moci zájemci vidět v galerijních prostorách, a dokonce si na figury sáhnout nebo se na ně posadit. Každý diktátor ve své typické uniformě s jezdeckými prvky uzdy a třmeny je totiž schopen unést váhu dospělého člověka.

autor: jaz | 4. 11. 2014 7:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama