reklama
 
 

Kluci dojeli Škodou 120 L z Jihlavy do Asie. Cíl je Japonsko

1. 7. 2015 13:37
Čeští skauti Aleš Cahlík a Jakub Pejcal dokázali odepsaným vozem projet Evropou až do Asie a pokračují dále na východ.

Praha - Čeští skauti Aleš Cahlík (23) a Jakub Pejcal (26) jedou Škodou 120 L do Japonska na Jamboree, celosvětové setkání skautů. Vyrazili v polovině června, poslední červnový den na svých facebookových stránkách hlásili, že vstoupili do Asie.

"Není to ona pověstná Ásije? ASI JE!" objevilo se 30. června na facebookovém profilu akce Japonsko škodovkou. Informace byla doplněna fotkami z cest, včetně mezníku vyznačujícího začátek asijského kontinentu.

Než dorazili k tomuto zlomovému bodu, projeli Aleš a Kuba Česko, Polsko, Pobaltí a evropskou část Ruska. Nikam nespěchají, na cestě se potkávají se skauty jednotlivých zemí. 

Absolvovali třeba schůzku s litevskými skauty, prohlídku Petrohradu včetně proslulého Zimního paláce, pravoslavní moskevští skauti je zase vzali na panychidu za ruské vojáky padlé při obraně Moskvy za druhé světové války či na večerní dvacetikilometrový výšlap do kláštera.

Během své cesty propagují český skauting a české výrobky. Kromě toho, že jedou Škodou 120 L, tak mimo jiné fotí i na stařičkou flexaretu. Vezou s sebou také padesátimetrovou roli papíru, kam jim píšou vzkazy skauti z celého světa.

Aleš Cahlík a Jakub Pejcal za sebou mají tisíce kilometrů a nespočet oprav, na silách je to prý malinko poznat, ale na odhodlání a dobré náladě rozhodně ne.

"Ano! Volga, Volga! Širá řeka, rovný kraj," zadeklamovali si po cimrmanovsku, když navštívili Nižnij Novgorod a kochali se vyhlídkou na veletok Volha.

Smutek na ně ale přece jen dolehl. Právě totiž začínají prázdniny a jejich kamarádi ze skautu vyrážejí na pravidelné tábory, které oni také nikdy nepromeškali.

"Doma vrcholí přípravy na skautské tábory a my smutníme, že se jich nemůžeme letos zúčastnit. Snažíme se si táborovou atmosféru připomenout všude, kde to jenom trochu jde. Nabídku na návštěvu tábora kazaňských skautů logicky nešlo odmítnout," líčí Aleš a Jakub a přikládají fotky divočiny s děravými a bahnitými cestami, kudy za skauty z Kazaně projížděli.

Svůj příjezd do Japonska na Jamboree vidí stále reálně a uklidňují se heslem "Když jsi připraven, není žádná cesta dlouhá."

autor: Zuzana Hronová | 1. 7. 2015 13:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama