Rapp vypověděl, že ho Spacey, kterému bylo tehdy 26 let, částečně zalehl, když Rapp ležel v hercově posteli a díval se na televizi. Rappovi se podařilo vysmeknout se a ze Spaceyho bytu odešel. Podle jeho svědectví byl Spacey oblečený, nepokusil se ho políbit, nesvlékl ho a nepronášel ani sexuální narážky. Herec se ho ve dveřích zeptal, zda nechce odchod ještě přehodnotit.
Rapp, který byl tehdy na začátku své herecké kariéry v divadlech na Broadwayi, uvedl, že ho zkušenost negativně poznamenala. Spacey byl zřejmě při činu opilý.
"Není to pravda," řekl o Rappových tvrzení před soudem Spacey. Hercova obhajoba už dříve uvedla, že Rappova tvrzení nejsou podložená.
Spacey také dodal, že o tom, co se stalo, nikdy veřejně nepromluvil a nemluvil ani o své sexuální orientaci kvůli komplikované rodinné situaci. Uvedl, že jeho otec byl neonacista a zastánce teorií o nadřazenosti bílé rasy.
Na začátku pondělního stání federální soudce Lewis Kaplan odmítl žalobu podanou Rappovými právníky na úmyslné způsobení duševní újmy. Podle soudce měla tato žaloba mnoho shodných prvků s žalobou za napadaní, kterou advokáti rovněž podali.
Rapp zažaloval Spaceyho v listopadu roku 2020 a žádal po něm odškodnění 40 milionů dolarů za napadení a způsobení duševní újmy. Jeho tvrzení spolu se svědectvím řady jiných mužů o údajném sexuálním napadení se výrazně promítlo do Spaceyho kariéry.
Herec, kterého proslavily filmy jako Sedm nebo Americká krása, například přišel o roli v seriálu Dům z karet. Tvrzení se objevila v roce 2017, kdy vrcholila kampaň proti sexuálnímu obtěžování MeToo.
Spacey čelí kvůli obžalobě za sexuální trestné činy soudu v Londýně. V Británii mu za sexuální napadení hrozí šestiměsíční odnětí svobody nebo pokuta až v neomezené výši. Za donucení k pohlavnímu styku bez souhlasu pak až doživotní odnětí svobody.