Život s mentální poruchou. Dívka se léčí pomocí selfies

pej
11. 7. 2014 9:00
Autoportrét se pro jedenadvacetiletou Rebeccu stal způsobem, jak se vyrovnat s vážnými psychickými problémy. Její příběh dojal na YouTube miliony lidí.
Rebecca Brown | Video: YouTube

LondýnRebecca Browns posledních šest a půl roku fotí den co den sebe samu. V tzv. selfies našla způsob, jak překonávat úskalí svého psychického onemocnění. Nedávno ze svých více jak dvou tisíc autoportrétů sestříhala čtyřminutové video, které se stalo důkazem jejího úspěšného boje s nemocí.

Rebecca Browns
Rebecca Browns | Foto: Facebook Rebecca Browns

Jedenadvacetiletá žena trpí depresemi, trichotillomanií (intenzivní puzení k vytrhávání vlasů) a dermatilomanií, která se projevuje škrábáním či jiným poškozováním kůže.

"Krása je víc než to, co vidíme očima. Člověka nedělají člověkem jen vlasy a pleť. Doufám, že lidé, kteří zhlédli moje video, viděli spíš tu dívku uvnitř mě," napsala Rebecca na YouTube.

Video během prvních dvou dnů zaznamenalo více než 2,5 milionu zhlédnutí a velmi pozitivní ohlasy.

Rebecca Browns
Rebecca Browns | Foto: Facebook Rebecca Browns

"Začala jsem vaše videa sledovat, protože jsem se chtěla dozvědět, co je to trichotillomanie. Nakonec jsem se od něho nemohla odtrhnout. Jste neobyčejná osobnost a sledovat vás mě hřeje u srdce," napsala jedna z uživatelek.

Seznámit se s tvorbou Rebeccy, která se mezitím dostala na uměleckou školu, poznat blíže její psychické onemocnění a vyjádřit jí podporu mohou lidé na jejím facebookovém profilu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy