Kdo získal lístky na premiéru nového filmu Bobule

gra
21. 3. 2008 17:00
Kdo půjde premiéru nového českého filmu

Praha - V kinech běží nový český film Bobule. Se zpravodajským serverem Aktuálně.cz jste mohli získat lístky na slavnostní premiéru. Kdo na ni půjde?

Soutěžní otázky zněly: Kdo se ujal režie, jaký herec si zahrál postavu Jirky a kdo se postavil za kameru. A zde jsou správné odpovědi: Režie se ujal Tomáš Bařina, Jirku ztvárnil Lukáš Langmajer a za kamerou byl Martin Preiss.

Kdo získal lístky: Tomáš Hajíček, Simona Potůčková, Jiří Zábrana, Darina Petláková a Jitka Freimannová.

 

 

Právě se děje

před 20 minutami

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy