Kdo vyhrál se Zelenkovým filmem Bratři Karamazovi

gra
21. 4. 2008 13:03
Mohli jste získat volňásky nebo trička
Bratři Karamazovi
Bratři Karamazovi | Foto: Mateusz Skalski

Praha - V soutěžních otázkách jsme se vás ptali na toto: Kdo si zahraje starého Karamazova, kdo napsal dílo Bratři Karamazovi a kdo ztvární postavu Dmitrije.

A zde jsou správné odpovědi: Karamazova si zahraje Ivan Trojan, literární předlohu napsal F.M. Dostejevskij, Dmitrije ztvární David Novotný.

Trička s motivem filmu získali: Judita Matějová, Helena Mitrengová, Kateřina Kulová, Marie Štecherová, Martina Vepřková, Pavla Ryková, Štěpána Tušlová, Jitka Kotěšovcová, Jitka Farná, Zuzana Lebedová.

Lístky získají: Marie Šebková, Julie Písaříková, Aneta Lounská, Dominika Zálesná, Jindřich Polabský, Daniel Dobrota, Jarmila Pražáková, Hana Schovanková, Petr Urban, Robert Myslík

 

Právě se děje

před 5 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy