Kanaďanku v kostýmu Stormtroopera zatkla policie. Nelíbila se jim její falešná zbraň

Magazín Magazín
13. 5. 2020 9:23
Když minulý týden nařídil majitel restaurace v kanadském městě Lethbridge své zaměstnankyni, aby si oblékla kostým imperiálního vojáka Stormtroopera z Hvězdných válek, zřejmě by jej nenapadlo, že skončí v policejních želízkách. Místním policistům se totiž nelíbila její plastová atrapa zbraně.
Ženu v kostýmu Stormtroopera zatkla policie za držení plastové zbraně | Video: Reuters

U příležitosti Dne Star Wars nařídil majitel restaurace v jihokanadském městě Lethbridge své zaměstnankyni, aby si na sebe vzala kostým člena úderné pěchoty Stormtrooperů z Hvězdných válek.

"Na parkovišti hrála hudba, lidé se zastavovali a se zaměstnankyní se fotili, chtěli jsme přilákat lidi do naší restaurace," uvedl majitel kantýny Bradley Whalen pro místní deník Lethbridge News Now.

Netrvalo však dlouho a na místo přijely také tři policejní hlídky, aby proti ženě s plastovou atrapou zbraně zakročily. Její zatčení zachytilo hned několik kolemjdoucích. A přestože také majitel restaurace ve videu policii upozorňuje na to, že se jedná o kostým a neškodnou hračku, žena skončila na zemi v želízkách. 

Podle majitele kantýny policisté přijeli zřejmě na zavolání některého z okolních obyvatel. To kanadskému deníku potvrdil také policejní inspektor Jason Walper, podle kterého obdrželi dva tísňové hovory. 

Policie ženu zatkla, ale chvíli nato propustila bez obvinění

"Policejní důstojníci mířili na mou zaměstnankyni pistolemi. Křičeli na ni, ať odhodí zbraň, což s plastovou atrapou udělala. Když jsem vyšel ven, klečela na zemi a policie už zjistila, že se jedná o plastovou hračku, a nikoliv nebezpečnou zbraň," vypověděl k incidentu Bradley Whalen. Místní deník uvedl, že ženě po zásahu tekla krev z nosu.

Šéf místní policie sdělil, že žena údajně hned neuposlechla policejní rozkaz. Majitel kantýny k tomu uvedl, že pohyb v kostýmu Stormtroopera je velmi složitý, takže pokleknutí chvíli trvá. 

Přestože byla žena vzata v želízkách do policejního auta, později byla propuštěna bez jakékoliv pokuty nebo obvinění. 

"Musí z toho být traumatizovaná. Mířili na ni zbraní jenom proto, že si v práci oblékla kostým Stormtroopera, aby propagovala Den Star Wars. Tak si říkám, co si asi teď lidi pomyslí o mém podniku?" okomentoval incident majitel kantýny. A dodal, že s rodinou své zaměstnankyně komunikuje o případné reakci na celou událost.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

před 4 hodinami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy