Johnny Depp čelí žalobě, opilý měl napadnout člena filmového štábu

Magazín Magazín
10. 7. 2018 16:41
Americký herec měl loni v květnu během natáčení v Los Angeles v podnapilém stavu dvakrát udeřit člena filmové štábu, kterého produkce následně vyhodila kvůli tomu, že odmítl podepsat dokument o mlčenlivosti.
Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: ČTK

Greg "Rocky" Brooks se živí vyhledáváním vhodných filmových lokací. V Los Angeles pracoval na životopisném snímku o zabití rapera jménem Notorious BIG. Poslední klapky se ale nedočkal, protože ho produkce vyhodila. Důvod? Brookse měl dvakrát udeřit herec Johnny Depp. "Rocky" měl o celém incidentu mlčet, ale to odmítl, a proto u natáčení skončil, píše deník The Guardian.

Teď žaluje nejen pětapadesátiletého herce, ale i filmového režiséra a producenty. Snímek City of Lies má naplánovanou americkou premiéru začátkem září a Depp v něm hraje policejního detektiva, který již řadu let vyšetřuje dosud neobjasněnou smrt slavného rapera.

Brooks tvrdí, že loni v květnu informoval režiséra filmu Brada Furmana, že příští venkovní záběr, v němž účinkoval Depp, bude muset být kvůli nočnímu klidu posledním. Podle spisu Furman přiměl Brookse, aby herci toto rozhodnutí sdělil osobně, což údajně neměl podle smlouvy v popisu práce.

Na Deppa ale narazil v podnapilém stavu, ten na Brookse pořvával nadávky a měl jej dvakrát "silně a rozzlobeně" udeřit do oblasti hrudníku.

Depp na něj podle soudu křičel: "Dám ti sto tisíc dolarů, když mi dáš pěstí do obličeje." Brooks na Deppa ale nereagoval, následně ho od herce odvedla ochranka.

"Rocky" se další pondělí vrátil do práce a na kobereček si ho zavolala produkce filmu. Brooks v žalobě tvrdí, že mu předložila papír, podle kterého se měl zavázat k mlčenlivosti o celém incidentu. To ale odmítl podepsat, a proto ho okamžitě vyhodili.

Brooks tvrdí, že ho celá událost ponížila a utrpěl fyzickou i duševní újmu. Podle obžaloby měli producenti vědět, že Depp bere drogy a pije alkohol, a ohrožuje tak práci filmového štábu.

Zástupci filmové produkce i Johnnyho Deppa se zatím k obvinění nevyjádřili.

Americký herec prožívá v posledních letech těžké časy. Loni v lednu dokončil po měsících dramatických dohadů rozvod s Amber Heardovou, které musel podle soudních dokumentů zaplatit sedm milionů dolarů. Čelil i mnohamilionové žalobě společnosti, která mu dlouhá léta spravovala jeho finanční záležitosti.

Video: Johnny Depp v Berlíně, takhle se podepisuje fanouškům

Johnny Depp se podepisuje fanouškům v Berlíně, 3. června 2018 | Video: Profimedia.CZ
 

Právě se děje

Další zprávy