Johnny Depp čelí žalobě, opilý měl napadnout člena filmového štábu

Magazín Magazín
10. 7. 2018 16:41
Americký herec měl loni v květnu během natáčení v Los Angeles v podnapilém stavu dvakrát udeřit člena filmové štábu, kterého produkce následně vyhodila kvůli tomu, že odmítl podepsat dokument o mlčenlivosti.
Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: ČTK

Greg "Rocky" Brooks se živí vyhledáváním vhodných filmových lokací. V Los Angeles pracoval na životopisném snímku o zabití rapera jménem Notorious BIG. Poslední klapky se ale nedočkal, protože ho produkce vyhodila. Důvod? Brookse měl dvakrát udeřit herec Johnny Depp. "Rocky" měl o celém incidentu mlčet, ale to odmítl, a proto u natáčení skončil, píše deník The Guardian.

Teď žaluje nejen pětapadesátiletého herce, ale i filmového režiséra a producenty. Snímek City of Lies má naplánovanou americkou premiéru začátkem září a Depp v něm hraje policejního detektiva, který již řadu let vyšetřuje dosud neobjasněnou smrt slavného rapera.

Brooks tvrdí, že loni v květnu informoval režiséra filmu Brada Furmana, že příští venkovní záběr, v němž účinkoval Depp, bude muset být kvůli nočnímu klidu posledním. Podle spisu Furman přiměl Brookse, aby herci toto rozhodnutí sdělil osobně, což údajně neměl podle smlouvy v popisu práce.

Na Deppa ale narazil v podnapilém stavu, ten na Brookse pořvával nadávky a měl jej dvakrát "silně a rozzlobeně" udeřit do oblasti hrudníku.

Depp na něj podle soudu křičel: "Dám ti sto tisíc dolarů, když mi dáš pěstí do obličeje." Brooks na Deppa ale nereagoval, následně ho od herce odvedla ochranka.

"Rocky" se další pondělí vrátil do práce a na kobereček si ho zavolala produkce filmu. Brooks v žalobě tvrdí, že mu předložila papír, podle kterého se měl zavázat k mlčenlivosti o celém incidentu. To ale odmítl podepsat, a proto ho okamžitě vyhodili.

Brooks tvrdí, že ho celá událost ponížila a utrpěl fyzickou i duševní újmu. Podle obžaloby měli producenti vědět, že Depp bere drogy a pije alkohol, a ohrožuje tak práci filmového štábu.

Zástupci filmové produkce i Johnnyho Deppa se zatím k obvinění nevyjádřili.

Americký herec prožívá v posledních letech těžké časy. Loni v lednu dokončil po měsících dramatických dohadů rozvod s Amber Heardovou, které musel podle soudních dokumentů zaplatit sedm milionů dolarů. Čelil i mnohamilionové žalobě společnosti, která mu dlouhá léta spravovala jeho finanční záležitosti.

Video: Johnny Depp v Berlíně, takhle se podepisuje fanouškům

Johnny Depp se podepisuje fanouškům v Berlíně, 3. června 2018 | Video: Profimedia.CZ
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump podal měsíc po volbách další žalobu, chce zneplatnit 200 tisíc hlasů ve Wisconsinu

Kampaň stížností amerického prezidenta Donalda Trumpa na výsledky letošních voleb pokračuje i téměř měsíc po skončení hlasování. Nejvyššímu soudu ve Wisconsinu dnes jeho tým předložil žalobu, která požaduje zneplatnění více než 200 000 hlasovacích lístků, informovala agentura AP. S podobnými požadavky zatím prezident u žádného soudu neuspěl.

Wisconsinské úřady v pondělí potvrdily, že hlasování v prezidentských volbách zde vyhrál kandidát Demokratické strany Joe Biden, a to o více než 20 000 hlasů, což odpovídá asi šesti desetinám procentního bodu. Oficiálním vyhlášením výsledků se rozběhla pětidenní lhůta, v níž je ještě kandidáti mohou napadat. Trump už předtím avizoval, že z jeho strany přijde žaloba.

Wisconsinský nejvyšší soud dnes potvrdil, že podání obdržel, avšak neuvedl, zda se záležitostí bude podrobněji zabývat. Soud podle AP zároveň zvažuje, zda přijme dvě další stížnosti požadující diskvalifikaci některých hlasů z prezidentské volby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy