Johnny Depp čelí žalobě, opilý měl napadnout člena filmového štábu

Magazín Magazín
10. 7. 2018 16:41
Americký herec měl loni v květnu během natáčení v Los Angeles v podnapilém stavu dvakrát udeřit člena filmové štábu, kterého produkce následně vyhodila kvůli tomu, že odmítl podepsat dokument o mlčenlivosti.
Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: ČTK

Greg "Rocky" Brooks se živí vyhledáváním vhodných filmových lokací. V Los Angeles pracoval na životopisném snímku o zabití rapera jménem Notorious BIG. Poslední klapky se ale nedočkal, protože ho produkce vyhodila. Důvod? Brookse měl dvakrát udeřit herec Johnny Depp. "Rocky" měl o celém incidentu mlčet, ale to odmítl, a proto u natáčení skončil, píše deník The Guardian.

Teď žaluje nejen pětapadesátiletého herce, ale i filmového režiséra a producenty. Snímek City of Lies má naplánovanou americkou premiéru začátkem září a Depp v něm hraje policejního detektiva, který již řadu let vyšetřuje dosud neobjasněnou smrt slavného rapera.

Brooks tvrdí, že loni v květnu informoval režiséra filmu Brada Furmana, že příští venkovní záběr, v němž účinkoval Depp, bude muset být kvůli nočnímu klidu posledním. Podle spisu Furman přiměl Brookse, aby herci toto rozhodnutí sdělil osobně, což údajně neměl podle smlouvy v popisu práce.

Na Deppa ale narazil v podnapilém stavu, ten na Brookse pořvával nadávky a měl jej dvakrát "silně a rozzlobeně" udeřit do oblasti hrudníku.

Depp na něj podle soudu křičel: "Dám ti sto tisíc dolarů, když mi dáš pěstí do obličeje." Brooks na Deppa ale nereagoval, následně ho od herce odvedla ochranka.

"Rocky" se další pondělí vrátil do práce a na kobereček si ho zavolala produkce filmu. Brooks v žalobě tvrdí, že mu předložila papír, podle kterého se měl zavázat k mlčenlivosti o celém incidentu. To ale odmítl podepsat, a proto ho okamžitě vyhodili.

Brooks tvrdí, že ho celá událost ponížila a utrpěl fyzickou i duševní újmu. Podle obžaloby měli producenti vědět, že Depp bere drogy a pije alkohol, a ohrožuje tak práci filmového štábu.

Zástupci filmové produkce i Johnnyho Deppa se zatím k obvinění nevyjádřili.

Americký herec prožívá v posledních letech těžké časy. Loni v lednu dokončil po měsících dramatických dohadů rozvod s Amber Heardovou, které musel podle soudních dokumentů zaplatit sedm milionů dolarů. Čelil i mnohamilionové žalobě společnosti, která mu dlouhá léta spravovala jeho finanční záležitosti.

Video: Johnny Depp v Berlíně, takhle se podepisuje fanouškům

Johnny Depp se podepisuje fanouškům v Berlíně, 3. června 2018 | Video: Profimedia.CZ
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
Další zprávy