reklama
 
 

Jak se dostal falešný Jim Carrey na České lvy? Kazma odhalil podvod, jenž obletěl celý svět

11. 11. 2015
Moderátor Kazma, alias Kamil Bartošek, po tři čtvrtě roce ukázal, jak to bylo s falešným Jimem Carreym na předávání letošních Českých lvů. Stalo se tak v jeho pořadu One Man Show, který vysílá internetová televize Stream.cz. Za celým podvodem stojí skutečně Kazma, jenž pomocí nejrůznějších kontaktů a intrik dokázal protlačit na pódium do přímého přenosu České televize srbského mladíka z Prahy, jenž neuměl slovo anglicky a připomínal Jima Carreyho. Mělo to háček – téměř nikdo tenkrát z krátkého vystoupení s konfetami nepoznal, že mělo jít o slavného herce. Velkolepý podvod nicméně obletěl celý svět, na Twitteru si ho vystavil i opravdový Carrey.

Praha - Když moderátor Kazma opět nedostal pozvánku na předávání Českých lvů, rozhodl se, že si z organizátorů aspoň vystřelí. Procpal proto neznámého mladíka (mělo se jednat o Srba Hariho Zinhasoviče žijícího v Praze) do prezidentské lóže Rudolfina a ještě všechny přesvědčil, že jde o hollywoodskou hvězdu Jima Carreyho.

Na počátku celé akce se lidé z Kazmova realizačního týmu spojili s reklamní agenturou, která v Česku natáčí zahraniční reklamy. Přemluvili je, aby předstírali, že se v Praze připravuje spot s Carreym.

Pak jménem agentury nabídli organizátorům Českého lva možnost, že by se jim podařilo proslulou hvězdu přesvědčit k účasti na slavnostním večeru pod podmínkou, že na Carreyho nikdo nepromluví ani slovo. 

Štáb nechal mladíkovi odlít speciální masku, aby se hollywoodskému herci více podobal. Potíž rovněž nastala, když s producentem Jima Carreyho chtěl mluvit režisér Jan Svěrák o svém scénáři. Tým kolem Kazmy tak musel narychlo vymýšlet i falešného producenta, tentokrát raději použil rodilého Američana.

Protože dvojník neuměl anglicky, nemohl na jevišti nic říkat. Připravili mu proto vystřelovací konfety. Výsledný dojem byl tehdy rozpačitý – vlažný potlesk v sále ukazoval, že publikum netuší, co se děje. Falešný Jim Carrey nic neřekl, vypadal o dvacet let mladší a neměl prošedivělé vousy.

Dvojníkovu čest nechtěně zachraňoval Jan Svěrák a všechny přesvědčoval, že to skutečně byl slavný Jim, veřejnost ujišťovala i moderátorka večera Lucie Výborná: Ne, opravdu to nebyl dvojník."

Kazma tak napálil Českou filmovou a televizní akademii, Českou televizi, diváky a jeho podvod obletěl celý svět, protože zprávu o svém dvojníkovi si dal na Twitter sám Jim Carrey, jehož profil sleduje 14 milionů fanoušků.

„Tvorby Jana Svěráka a českých filmařů si vážíme. Naší motivací není dělat z lidí idioty. Jen jsme chtěli ukázat, kam až je možné zajít. Oni dělají svoji práci dobře, má to jediný háček - my taky. A jak je vidět, můžete dokázat, co budete chtít. Stačí mít odvahu o tom snít, inteligenci vytvořit realistický plán a vůli dotáhnout to až do konce,“ dodává Kazma.

Kamil Fila hodnotí filmy, které získaly České lvy a také úroveň závěrečného ceremoniálu. | Video: Kamil Fila |  05:23

autor: Zuzana Hronová | 11. 11. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama