Jak se dostal falešný Jim Carrey na České lvy? Kazma odhalil podvod, jenž obletěl celý svět

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
11. 11. 2015 13:26
Moderátor Kazma, alias Kamil Bartošek, po tři čtvrtě roce ukázal, jak to bylo s falešným Jimem Carreym na předávání letošních Českých lvů. Stalo se tak v jeho pořadu One Man Show, který vysílá internetová televize Stream.cz. Za celým podvodem stojí skutečně Kazma, jenž pomocí nejrůznějších kontaktů a intrik dokázal protlačit na pódium do přímého přenosu České televize srbského mladíka z Prahy, jenž neuměl slovo anglicky a připomínal Jima Carreyho. Mělo to háček – téměř nikdo tenkrát z krátkého vystoupení s konfetami nepoznal, že mělo jít o slavného herce. Velkolepý podvod nicméně obletěl celý svět, na Twitteru si ho vystavil i opravdový Carrey.
Dvojník Jima Carreyho - Hari Zinhasovič - na slavnostním předávání cen Český lev 2015.
Dvojník Jima Carreyho - Hari Zinhasovič - na slavnostním předávání cen Český lev 2015. | Foto: ČTK

Praha - Když moderátor Kazma opět nedostal pozvánku na předávání Českých lvů, rozhodl se, že si z organizátorů aspoň vystřelí. Procpal proto neznámého mladíka (mělo se jednat o Srba Hariho Zinhasoviče žijícího v Praze) do prezidentské lóže Rudolfina a ještě všechny přesvědčil, že jde o hollywoodskou hvězdu Jima Carreyho.

Na počátku celé akce se lidé z Kazmova realizačního týmu spojili s reklamní agenturou, která v Česku natáčí zahraniční reklamy. Přemluvili je, aby předstírali, že se v Praze připravuje spot s Carreym.

Pak jménem agentury nabídli organizátorům Českého lva možnost, že by se jim podařilo proslulou hvězdu přesvědčit k účasti na slavnostním večeru pod podmínkou, že na Carreyho nikdo nepromluví ani slovo. 

Štáb nechal mladíkovi odlít speciální masku, aby se hollywoodskému herci více podobal. Potíž rovněž nastala, když s producentem Jima Carreyho chtěl mluvit režisér Jan Svěrák o svém scénáři. Tým kolem Kazmy tak musel narychlo vymýšlet i falešného producenta, tentokrát raději použil rodilého Američana.

Protože dvojník neuměl anglicky, nemohl na jevišti nic říkat. Připravili mu proto vystřelovací konfety. Výsledný dojem byl tehdy rozpačitý – vlažný potlesk v sále ukazoval, že publikum netuší, co se děje. Falešný Jim Carrey nic neřekl, vypadal o dvacet let mladší a neměl prošedivělé vousy.

Dvojníkovu čest nechtěně zachraňoval Jan Svěrák a všechny přesvědčoval, že to skutečně byl slavný Jim, veřejnost ujišťovala i moderátorka večera Lucie Výborná: Ne, opravdu to nebyl dvojník."

Kazma tak napálil Českou filmovou a televizní akademii, Českou televizi, diváky a jeho podvod obletěl celý svět, protože zprávu o svém dvojníkovi si dal na Twitter sám Jim Carrey, jehož profil sleduje 14 milionů fanoušků.

„Tvorby Jana Svěráka a českých filmařů si vážíme. Naší motivací není dělat z lidí idioty. Jen jsme chtěli ukázat, kam až je možné zajít. Oni dělají svoji práci dobře, má to jediný háček - my taky. A jak je vidět, můžete dokázat, co budete chtít. Stačí mít odvahu o tom snít, inteligenci vytvořit realistický plán a vůli dotáhnout to až do konce,“ dodává Kazma.

Kamil Fila hodnotí filmy, které získaly České lvy a také úroveň závěrečného ceremoniálu. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy