Jak se dostal falešný Jim Carrey na České lvy? Kazma odhalil podvod, jenž obletěl celý svět

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
11. 11. 2015 13:26
Moderátor Kazma, alias Kamil Bartošek, po tři čtvrtě roce ukázal, jak to bylo s falešným Jimem Carreym na předávání letošních Českých lvů. Stalo se tak v jeho pořadu One Man Show, který vysílá internetová televize Stream.cz. Za celým podvodem stojí skutečně Kazma, jenž pomocí nejrůznějších kontaktů a intrik dokázal protlačit na pódium do přímého přenosu České televize srbského mladíka z Prahy, jenž neuměl slovo anglicky a připomínal Jima Carreyho. Mělo to háček – téměř nikdo tenkrát z krátkého vystoupení s konfetami nepoznal, že mělo jít o slavného herce. Velkolepý podvod nicméně obletěl celý svět, na Twitteru si ho vystavil i opravdový Carrey.
Dvojník Jima Carreyho - Hari Zinhasovič - na slavnostním předávání cen Český lev 2015.
Dvojník Jima Carreyho - Hari Zinhasovič - na slavnostním předávání cen Český lev 2015. | Foto: ČTK

Praha - Když moderátor Kazma opět nedostal pozvánku na předávání Českých lvů, rozhodl se, že si z organizátorů aspoň vystřelí. Procpal proto neznámého mladíka (mělo se jednat o Srba Hariho Zinhasoviče žijícího v Praze) do prezidentské lóže Rudolfina a ještě všechny přesvědčil, že jde o hollywoodskou hvězdu Jima Carreyho.

Na počátku celé akce se lidé z Kazmova realizačního týmu spojili s reklamní agenturou, která v Česku natáčí zahraniční reklamy. Přemluvili je, aby předstírali, že se v Praze připravuje spot s Carreym.

Pak jménem agentury nabídli organizátorům Českého lva možnost, že by se jim podařilo proslulou hvězdu přesvědčit k účasti na slavnostním večeru pod podmínkou, že na Carreyho nikdo nepromluví ani slovo. 

Štáb nechal mladíkovi odlít speciální masku, aby se hollywoodskému herci více podobal. Potíž rovněž nastala, když s producentem Jima Carreyho chtěl mluvit režisér Jan Svěrák o svém scénáři. Tým kolem Kazmy tak musel narychlo vymýšlet i falešného producenta, tentokrát raději použil rodilého Američana.

Protože dvojník neuměl anglicky, nemohl na jevišti nic říkat. Připravili mu proto vystřelovací konfety. Výsledný dojem byl tehdy rozpačitý – vlažný potlesk v sále ukazoval, že publikum netuší, co se děje. Falešný Jim Carrey nic neřekl, vypadal o dvacet let mladší a neměl prošedivělé vousy.

Dvojníkovu čest nechtěně zachraňoval Jan Svěrák a všechny přesvědčoval, že to skutečně byl slavný Jim, veřejnost ujišťovala i moderátorka večera Lucie Výborná: Ne, opravdu to nebyl dvojník."

Kazma tak napálil Českou filmovou a televizní akademii, Českou televizi, diváky a jeho podvod obletěl celý svět, protože zprávu o svém dvojníkovi si dal na Twitter sám Jim Carrey, jehož profil sleduje 14 milionů fanoušků.

„Tvorby Jana Svěráka a českých filmařů si vážíme. Naší motivací není dělat z lidí idioty. Jen jsme chtěli ukázat, kam až je možné zajít. Oni dělají svoji práci dobře, má to jediný háček - my taky. A jak je vidět, můžete dokázat, co budete chtít. Stačí mít odvahu o tom snít, inteligenci vytvořit realistický plán a vůli dotáhnout to až do konce,“ dodává Kazma.

Kamil Fila hodnotí filmy, které získaly České lvy a také úroveň závěrečného ceremoniálu. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

Další zprávy