Fantom Českého lva. Byl na něm Jim Carrey, nebo nebyl?

ČTK ČTK
22. 2. 2015 14:58
Přítomnost slavného komika zpochybňují diváci v diskusích na internetu. V muži v úvodu slavnostního večera Carreyho prý nepoznali ani účastníci akce v sále.
Jim Carrey
Jim Carrey | Foto: archiv

Praha - Na sobotním předávání výročních filmových cen Český lev vystoupil podle organizátorů slavný komik Jim Carrey. ČTK to řekl účastník večera, režisér Jan Svěrák.

Ivo Mathé z České filmové a televizní akademie (ČFTA), která ceny zaštiťuje, ale uvedl, že se k údajnému Carreymu nechce vůbec vyjadřovat.

Diváci teď přítomnost slavného komika zpochybňují v diskusích na internetu. V muži v úvodu slavnostního večera Carreyho prý nepoznali ani účastníci akce v sále.

Pochybnosti vzbuzuje také srovnání sobotní podoby údajného herce s aktuálními fotkami Carreyho z 15. února, kdy vystoupil v New Yorku.

Jako Carreyho představila moderátorka Lucie Výborná muže, který se objevil v úvodu Českého lva pouze na několik vteřin, beze slova vystřelil do vzduchu konfety a odešel.

Člen prezidia ČFTA Mathé ČTK přítomnost komika ani nepotvrdil, ani nevyvrátil. Situaci odmítl jakkoli komentovat.

Podle Svěráka se ale opravdu jednalo o Jima Carreyho, známého třeba z komedie Blbý a blbější či dramatu Věčný svit neposkvrněné mysli. "Jenže to bylo tak tajné, že ho nakonec nikdo nepoznal," řekl Svěrák serveru iDnes.cz.

Šéfka ČFTA Tereza Rychnovská serveru Reflex.cz řekla, že Carrey si sám vymínil, že nebude při svém výstupu mluvit. "Jim Carrey věděl, že Lvi jsou svátkem českých filmařů, a bál se, že by na sebe strhl pozornost, jež má patřit primárně tuzemským kolegům," tvrdí.

Pochybnosti diváků v diskusích pod články na internetu ale Rychnovská nerozptýlila. Podle lidí se jednalo o dvojníka, který se však ani Carreymu příliš nepodobá. Navíc Výborná muže uvedla nejprve jako "Johna", až poté řekla "Jim Carrey". Jim Carrey má skutečně bratra Johna. Carrey pochází z Kanady, ale již řadu let je občanem USA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kanadská katolická církev se omluvila za utrpení, které musely snášet domorodé děti v internátních školách

Kanadská katolická církev se veřejně omluvila za utrpení, které musely snášet statisíce domorodých dětí v internátních školách, kde se usilovalo o jejich násilnou asimilaci. Biskupové v prohlášení napsali, že cítí hlubokou lítost a upřímně se omlouvají za to, že se církev podílela na systému, jehož cílem bylo vymazání domorodé kultury a spirituality, a za to, že její představitelé týrali a zneužívali své svěřence.

Internátními školami, které financoval stát a které provozovaly povětšinou katolické misionářské kongregace s cílem asimilovat děti původních obyvatel, prošlo v Kanadě v 19. a 20. století na 150 000 nezletilých. Vyšetřovací zpráva kanadských úřadů z roku 2015 označila systém, který vynucoval odloučení dětí od rodičů, za "kulturní genocidu". Děti navíc byly často vystaveny týrání, sexuálnímu zneužívání a hladovění, odhadem 6000 jich zemřelo.

Letos se o zločinech spáchaných v těchto školách a otřesných podmínkách, které tam panovaly, opět začalo mluvit kvůli nálezům hromadných pohřebišť na pozemcích internátů. Na místě bývalé internátní školy v Marievalu v provincii Saskatchewan objevili vyšetřovatelé na 750 neoznačených hrobů. U někdejší církevní školy ve městě Kamloops v Britské Kolumbii se našly ostatky 215 dětí, těm nejmladším byly zhruba tři roky.

"Řada katolických komunit a diecézí se podílela na systému, který vedl k potlačování domorodých jazyků, kultury a spirituality a nedokázal respektovat bohatou historii, tradice a moudrost původních obyvatel. Uznáváme, že někteří členové katolického společenství spáchali těžké přečiny," uvedli biskupové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy