Italka se vdala sama za sebe. „Pohádku můžete prožívat i bez prince,“ říká

Magazín Magazín
29. 9. 2017 17:32
Čtyřicetiletá fitness trenérka uspořádala pohádkovou svatbu sama se sebou. Měla bílé šaty, dort, družičky a sedmdesátku hostů. "Věřím, že my všichni musíme především milovat sami sebe," myslí si Laura Mesiová. Lidí jako ona neustále přibývá. V Kanadě či Japonsku existují agentury, které single manžele podporují.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Když Laura Mesiová před dvěma lety ukončila svůj dlouholetý vztah, přemýšlela nad tím, že se jednou vdá sama za sebe. "Svým přátelům a rodině jsem řekla, že pokud do svých čtyřiceti nenajdu svou spřízněnou duši, udělám to," uvedla pro italský deník La Repubblica čtyřicetiletá fitness trenérka.

První žena v Itálii, která sňatek sama se sebou podstoupila, měla na ceremonii vše, co k pohádkové svatbě patří - bílé šaty, třípatrový dort, družičky a sedmdesátku hostů. "Pohádku můžete mít i bez prince," citovala Italku britská BBC

Sologamie je nový sňatkový trend

Mesiová patří ke stále většímu množství lidí, kteří si oblíbili nový trend, tzv. sologamii. Podle nich je takové manželství především o sebelásce a sebepřijetí.

Obřad nemá žádný právní dopad, a tudíž není ani překážkou k tomu, aby jednoho dne případně začala žít s někým dalším. "Jestliže jednou potkám muže, se kterým můžu plánovat budoucnost, budu ráda. Ale moje štěstí na něm nezávisí," dodala Italka.

O sólo svatbách se začalo mluvit již v roce 1993 a na toto téma vzniklo množství knih. Nový trend se objevil také v epizodách seriálu Sex ve městě či Glee.

Ve Spojených státech existuje webová stránka I Married Me (Vzala jsem si sama sebe), nabízející sady na ceremonii. V Kanadě zase funguje agentura Marry Yourself Vancouver hlásající heslo: "Single je nová norma. Oslavte svůj sólo status!" V Japonsku oddává agentura sólo ženy od roku 2014.

Ne všichni však tento nový trend podporují, někteří jej považují za narcistní, jiní jej kritizují jako zbytečné podřízení se "patriarchální instituci". S nepřátelskými komentáři se setkala i britská sólo manželka Sophie Tannerová, kterou lidé nazvali "smutnou feministkou".

Kromě přejících komentářů pod svatebními fotkami Mesiové je i pár negativních reakcí. Italka je podle některých zkrátka šílená. Fitness trenérka se jimi však nenechala rozhodit a napsala, že nic a nikdo na světě ji nesebere úsměv na rtech.

"Věřím, že my všichni musíme především milovat sami sebe," říká Laura Mesiová. A pokud uvažujete, že byste se stejně jako ona nechali oddat sami za sebe, radí, že k tomu potřebujete trochu peněz, podporu lidé kolem sebe a taky ždibec bláznovství.

Video: Podívejte se na restaurované video ze svatby princezny Diany

Svatba princezny Diany (zrestaurovaná verze) | Video: Youtube, AP
 

Právě se děje

Další zprávy