Italka se vdala sama za sebe. „Pohádku můžete prožívat i bez prince,“ říká

Magazín Magazín
29. 9. 2017 17:32
Čtyřicetiletá fitness trenérka uspořádala pohádkovou svatbu sama se sebou. Měla bílé šaty, dort, družičky a sedmdesátku hostů. "Věřím, že my všichni musíme především milovat sami sebe," myslí si Laura Mesiová. Lidí jako ona neustále přibývá. V Kanadě či Japonsku existují agentury, které single manžele podporují.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Když Laura Mesiová před dvěma lety ukončila svůj dlouholetý vztah, přemýšlela nad tím, že se jednou vdá sama za sebe. "Svým přátelům a rodině jsem řekla, že pokud do svých čtyřiceti nenajdu svou spřízněnou duši, udělám to," uvedla pro italský deník La Repubblica čtyřicetiletá fitness trenérka.

První žena v Itálii, která sňatek sama se sebou podstoupila, měla na ceremonii vše, co k pohádkové svatbě patří - bílé šaty, třípatrový dort, družičky a sedmdesátku hostů. "Pohádku můžete mít i bez prince," citovala Italku britská BBC

Sologamie je nový sňatkový trend

Mesiová patří ke stále většímu množství lidí, kteří si oblíbili nový trend, tzv. sologamii. Podle nich je takové manželství především o sebelásce a sebepřijetí.

Obřad nemá žádný právní dopad, a tudíž není ani překážkou k tomu, aby jednoho dne případně začala žít s někým dalším. "Jestliže jednou potkám muže, se kterým můžu plánovat budoucnost, budu ráda. Ale moje štěstí na něm nezávisí," dodala Italka.

O sólo svatbách se začalo mluvit již v roce 1993 a na toto téma vzniklo množství knih. Nový trend se objevil také v epizodách seriálu Sex ve městě či Glee.

Ve Spojených státech existuje webová stránka I Married Me (Vzala jsem si sama sebe), nabízející sady na ceremonii. V Kanadě zase funguje agentura Marry Yourself Vancouver hlásající heslo: "Single je nová norma. Oslavte svůj sólo status!" V Japonsku oddává agentura sólo ženy od roku 2014.

Ne všichni však tento nový trend podporují, někteří jej považují za narcistní, jiní jej kritizují jako zbytečné podřízení se "patriarchální instituci". S nepřátelskými komentáři se setkala i britská sólo manželka Sophie Tannerová, kterou lidé nazvali "smutnou feministkou".

Kromě přejících komentářů pod svatebními fotkami Mesiové je i pár negativních reakcí. Italka je podle některých zkrátka šílená. Fitness trenérka se jimi však nenechala rozhodit a napsala, že nic a nikdo na světě ji nesebere úsměv na rtech.

"Věřím, že my všichni musíme především milovat sami sebe," říká Laura Mesiová. A pokud uvažujete, že byste se stejně jako ona nechali oddat sami za sebe, radí, že k tomu potřebujete trochu peněz, podporu lidé kolem sebe a taky ždibec bláznovství.

Video: Podívejte se na restaurované video ze svatby princezny Diany

Svatba princezny Diany (zrestaurovaná verze) | Video: Youtube, AP
 

Právě se děje

před 1 hodinou

České házenkářky na úvod Eura prohrály se Švédskem

České házenkářky vstoupily do mistrovství Evropy v Dánsku porážkou 23:27 s favorizovaným Švédskem. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním utkání základní skupiny B v Herningu dlouho držely krok, na startu druhého poločasu dokonce vedly o tři branky, ale závěr patřil Seveřankám.

V dalším duelu se český tým v sobotu utká s Ruskem a v pondělí zakončí skupinu proti Španělsku. Do další fáze turnaje, kterou budou dvě šestičlenné skupiny, postoupí první tři celky.

Švédsko a Česko se měly utkat už v březnu v kvalifikaci, kvůli koronaviru ale byly oba zápasy zrušeny a na šampionát se dostaly stejné týmy jako předloni. Kvůli přetrvávající pandemii se celý turnaj hraje bez diváků.

Zatímco český tým kvůli koronaviru nehrál zápas více než rok, Švédky stihly před šampionátem čtyři přípravná utkání. Svěřenkyně kouče Bašného se ale favoritek, s nimiž se jim v posledních letech nedařilo, nezalekly a od úvodu držely krok.

Seveřanky, šestý tým z předloňského Eura, sice v prvním poločase většinu času vedly, ale maximálně o dva góly. Mezi tyčemi v české brance se dařilo Kudláčkové, která působí ve švédském Kristianstadu, a i díky jejím zákrokům držel outsider v poločase nadějnou remízu 13:13.

Vstup do druhého dějství vyšel českému celku ještě lépe. Národní tým dal úvodní tři branky a chvíli měl překvapivý třígólový náskok. Pak přišla rozhodující fáze utkání.

Švédky po sérii čtyř branek otočily stav a ve 42. minutě vedly 19:18. Seveřanky se uklidnily a postupně navyšovaly náskok. V 56. minutě upravila Strömbergová už na 27:21 a bylo rozhodnuto.

Utkání skupiny B mistrovství Evropy házenkářek v Dánsku:

Švédsko - Česko 27:23 (13:13)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Knedlíková 2, Konečná, Maňáková, Kvášová 2, Kordovská 2, Mikulášková, Hurychová 2, Šustková, Marčíková 3, Stříšková, Zachová, Kovářová, Jeřábková 8, Malá 4.

Nejvíce branek Švédska: Blohmová 5. Rozhodčí: Antičová, Jakovljevičová (obě Srb.). Sedmimetrové hody: 10/5 - 6/4. Vyloučení: 7:4. Bez diváků.

Rusko - Španělsko 31:22 (13:11)

Skupina D:

Německo - Rumunsko 22:19 (13:10), Norsko - Polsko 35:22 (17:13).

Zdroj: ČTK
Další zprávy