Instagram skryl počet "lajků". Nízký počet srdíček u fotek snižoval lidem sebevědomí

Magazín Magazín
18. 7. 2019 11:14
Instagram zahájil v řadě zemí test, ve kterém chce zjistit, jestli se skrytým počtem "lajků" zmizí i tlak na samotné uživatele. Podle odborníků může nízký počet srdíček snižovat sebevědomí lidí, je také častou příčinou deprese a úzkostí.
Foto: Shutterstock

Sociální síť na sdílení fotografií svůj záměr oznámila letos na jaře. Do této chvíle skryla počet srdíček v Kanadě, Austrálii, Irsku, Itálii, Japonsku, Brazílii či na Novém Zélandu.

Nová metoda má ukázat, jestli neznámý počet "to se mi líbí" zmírní tlak na uživatele zveřejňovat líbivé příspěvky. "Předpokládáme, že se lidé budou více soustřeďovat na vyprávění svého příběhu," řekla zpravodajskému serveru BBC Mia Garlicková, která řídí strategii Instagramu a Facebooku na Novém Zélandu a v Austrálii.

Podle ní opatření nijak neovlivní marketing ani instagramery, kteří se příspěvky živí. Přízeň lidí budou moct i nadále sledovat na svém profilu.

Vedení Instagramu v Kanadě už na jaře řeklo, že si nepřeje, aby lidé soutěžili o počet srdíček. Lidé by se na sociálních sítích měli hlavně přátelit a zajímat se o své blízké. 

Lékařské a sociální studie už dříve ukázaly, že sociální sítě mohou mít negativní dopad na duševní zdraví především mladých lidí. Zklamání z nedostatečného počtu "lajků" může vést k depresi a častějším úzkostem.

Podívejte se také na video: Sociální sítě jsou dnes závislost stejná jako alkohol. Sdílíme extrémy svého života, říká Louženská

Instagram je ze všech sítí nejtvrdší. Upravené fotky s filtrem jsou důkazem, že všichni jsou krásnější a šťastnější než já nebo ty, říká Louženská. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy