Sylvester Stallone nikoho sexuálně neobtěžoval, soud vinu neprokázal

ČTK ČTK
31. 10. 2018 15:18
Losangeleská prokuratora ve středu oznámila, že představitel boxera Rockyho Balboy a univerzálního akčního hrdiny Johna Ramba nebude stíhán za sexuální násilí. Obvinění nejmenované ženy totiž nebylo podpořeno dostatečnými důkazy. Žádný ze svědků, který byl v případu jmenován, ženinu výpověď nepotvrdil. Vyšetřování údajného sexuálního napadení z roku 1990 ani neukázalo, že by se Stallone k údajné oběti choval oplzle.
Sylvester Stallone.
Sylvester Stallone. | Foto: Reuters

Americký herec Sylvester Stallone nebude pro nedostatek důkazů a kvůli promlčení čelit obviněním ze sexuálního násilí, které proti němu loni vznesla nejmenovaná žena. Oznámila to prokuratura v Los Angeles. Stallone v minulosti opakovaně obvinění odmítal a označoval je za zcela vymyšlená.

Žena, jejíž identita není známa, uvedla, že s představitelem boxera Rockyho Balboy a univerzálního akčního hrdiny Johna Ramba prožila v roce 1987 románek, ale ještě téhož roku a poté znovu v roce 1990 ji herec sexuálně napadl.

Žádný ze svědků, který byl v případu jmenován, však ženinu výpověď nepotvrdil. Také dodatečné vyšetřování neukázalo, že by se Stallone k údajné oběti choval oplzle.

Pro herce to nebylo poprvé, co bylo jeho jméno v souvislosti s přístupem k ženám očerněno. Loni britský bulvární list Daily Mail otiskl kopii údajné policejní zprávy z roku 1986, podle které Stallone v hotelu v Las Vegas zneužil 16letou fanynku a ke zvrhlému činu si přizval svého tělesného strážce.

Také tehdy Stallone obvinění odmítl a prostřednictvím své mluvčí vzkázal, že kvůli tomu nikdy nebyl úřady kontaktován.

Daily Mail nicméně uvedl, že pravost zprávy potvrdil někdejší lasvegaský policista John Samolovitch, který už je v penzi, ale který v té době vedl oddělení vyšetřující sexuální trestné činy.

Video: Odsouzení komika Billa Cosbyho

Bill Cosby byl odsouzen ke třem až deseti rokům vězení za zdrogování a znásilnění své přítelkyně | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy