Herec Petr Čtvrtníček je v nemocnici, koronavirová nákaza má u něj vážný průběh

Magazín Magazín
25. 9. 2020 13:16
Herec Petr Čtvrtníček se nakazil koronavirem a nemoc má u něj vážný průběh, takže musel být hospitalizován. Onemocněl už minulý týden, ale jeho stav se natolik zhoršil, že ho záchranka musela převézt do nemocnice v pražském Motole.
Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček | Foto: ČTK

Informaci o tom, že Čtvrtníček skončil na jednotce intenzivní péče, přinesl deník Blesk. Herec onemocněl minulý týden, stěžoval si na bolesti kloubů a na další příznaky typické pro koronavirové onemocnění. Testy u něj potvrdily Covid-19. Jak uvádí Blesk, na jednotce intenzivní péče museli Čtvrtníčka připojit na dýchací přístroj.

Podobně jako Petr Čtvrtníček se nakazila i řada dalších osobností, patří k nim například Lucie Bílá, Ivana Gottová nebo SImona Stašová. Více si můžete přečíst v článku Počet slavných, mající zkušenost s koronavirem, přibývá. Kdo z českých hvězd ji má?

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy