William se bojí o duševní zdraví bratra. Vévodové jen živí bulvár, nechápou odborníci

Magazín Magazín
23. 10. 2019 16:57
Dokument o africkém turné, ve kterém Harry s Meghan přiznávají, jak těžce se vyrovnávají s mediálním zájmem a tlakem okolí, vyvolal ve Velké Británii rozruch. Meghan v něm hovoří o těžkostech, kterým jako vévodkyně čelí, Harry o nechtěném bulvárním zájmu i vztahu s princem Williamem.

Harry s Meghan na sebe podle odborníků ještě více upozornili a živí bulvární titulky. Jak na jejich prohlášení reagují příbuzní a odborníci na královskou rodinu?

Harry a Meghan v Africe
Harry a Meghan v Africe | Foto: Reuters

Africké turné

V říjnu vyrazili vévodové i se svým synem Archiem na ohlášenou desetidenní cestu do Afriky. Ta měla sloužit jednak k posílení vztahů Velké Británie v některých afrických státech, k jasnému vymezení role vévodů ze Sussexu a také k uklidnění veřejného mínění lačnícího po neustálém přísunu informací ze života páru. 

Turné s nimi absolvoval také novinář Tom Bradby, jenž při této příležitosti natočil dokument pro televizní stanici ITV. V něm Harry a Meghan odpovídají na velmi osobní otázky týkající se jejich pocitů a psychické pohody tváří v tvář mediálnímu humbuku. Bradby je dlouholetým přítelem prince Harryho a jeho bratra Williama, dříve pracoval jako královský zpravodaj.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy