Mládež není marná. Podívejte se, jak mladí Češi pomáhají

Zuzana Hronová Zuzana Hronová, Člověk v tísni, Thinkstock
21. 5. 2015 12:12
Dobrovolnictví je "in". Děti a studenti pomáhají starým i nemocným, oživují okolí, v němž bydlí. Projděte si patnáctku finalistů ceny Člověka v tísni nazvané Gratias Tibi.

Praha - Dnešní mládež se dokáže nadchnout, být aktivní, vidět problémy, hledat a najít jejich řešení nebo na ně alespoň upozornit ty, kteří je řešit mohou. Dobrovolnictví je zkrátka "in".

Studenti i malí školáci pomáhají seniorům, zdravotně postiženým, znevýhodněným dětem, snaží se také oživit okolí, v němž žijí, opravou budov i kulturními projekty.

Iniciátorem a hlavním organizátorem ceny Gratias Tibi je společnost Člověk v tísni a její program Jeden svět na školách, jenž se snaží inspirovat mladé lidi k aktivnímu, zodpovědnému a otevřenému přístupu ke světu, v němž žijeme.

Podívejte se na pětici finalistů v kategoriích základních škol, středních škol a do 30 let.

Foto: Thinkstock

Čédéčko aneb Čtení důchodcům

Rozvoj sociální citlivosti žáků Základní školy Litomyšl, Zámecká 496 a jejich sociálního chování vůči seniorům prostřednictvím dobrovolnické práce – pravidelného individuálního setkávání s klienty Domova pro seniory v Litomyšli Centra sociální pomoci města Litomyšl .

Dobrovolníci z řad žáků II. stupně chodí od začátku roku 2011 do dvou objektů Domova pro seniory (Domov Pod Školou a Domov Na Skalce) jednou týdně v pravidelnou dobu zpříjemňovat čtením čas klientům. Ti jsou vždy v září vytipováni sociálními pracovnicemi domovů. O každého seniora "pečuje" skupina žáků (3 – 6 osob), kteří se u něj střídají podle dohodnutého harmonogramu.

 

Právě se děje

Další zprávy