Věřte nebo ne: Vítězem soutěže o celoroční cestování s Canonem je "Dáma na kanapi"

Foto
9. 8. 2017 14:40
Celý rok se pohybovat na místech, kde je zrovna léto. Cestovat po světě, fotit, psát krátké příběhy. Právě takovou práci vyhrála v celosvětové soutěži firmy Canon autorka této fotky - zachytila dámu, která si lebedí na kanapi. Mezi desítku nejlepších se dostali i dva Češi a my si troufáme říci, že s mnohem zajímavějšími záběry i komentáři, než má ten vítězný.
Vítěz soutěže o cestování s Canonem
Vítěz soutěže o cestování s Canonem | Foto: Lília Lobaõ, Canon

V soutěži Canonu, která probíhala na Instagramu, bylo důležité spojení obrázku a popisku. Obojí mělo vyprávět letní příběh, který by ostatní motivoval. Zvítězila Portugalka Lília Lobão, která k fotografii dámy na pohovce připsala: "Cestování je poznávání nových kultur, lidé, jejich zkušeností, zvyků, barev, vůní, světel… Zachycuji tyto okamžiky a žiji pro ně!"

Instagramové soutěže se zúčastnilo celkem 13 tisíc záběrů, z toho 179 zaslali lidé z Česka. Vítězka získala možnost cestovat celý rok po světě, vždy do míst, kde je léto. Odtud pak má za úkol zveřejňovat obrázky a krátké poutavé příběhy. Canon ji toto cestování bude platit.

"Gratulujeme, @lilialobao z Portugalska. Z vaší fotografie a popisku máme pocit, jako bychom tam byli - v té místnosti, s rukama opřenýma o kolena, v očekávání, jaký příběh od ní uslyšíme," komentuje Canon vítězný obrázek na svých stránkách.

Výherce vybrala odborná porota v čele s ambasadorkou projektu Zoë Kravitz. Jak uvádí Canon, důraz přitom kladla především na technickou kvalitu fotografií, ideu, zpracování a naplnění původní myšlenky vložit do fotografie letní příběh. Cílem soutěže bylo navrátit se k podstatě fotografie - k vyprávění příběhů obrazem. 

V první desítce se nakonec umístily i tyto dva snímky českých instagramerů, což je hezký úspěch. 

 

Právě se děje

před 26 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy