Věřte nebo ne: Vítězem soutěže o celoroční cestování s Canonem je "Dáma na kanapi"

Foto
9. 8. 2017 14:40
Celý rok se pohybovat na místech, kde je zrovna léto. Cestovat po světě, fotit, psát krátké příběhy. Právě takovou práci vyhrála v celosvětové soutěži firmy Canon autorka této fotky - zachytila dámu, která si lebedí na kanapi. Mezi desítku nejlepších se dostali i dva Češi a my si troufáme říci, že s mnohem zajímavějšími záběry i komentáři, než má ten vítězný.
Vítěz soutěže o cestování s Canonem
Vítěz soutěže o cestování s Canonem | Foto: Lília Lobaõ, Canon

V soutěži Canonu, která probíhala na Instagramu, bylo důležité spojení obrázku a popisku. Obojí mělo vyprávět letní příběh, který by ostatní motivoval. Zvítězila Portugalka Lília Lobão, která k fotografii dámy na pohovce připsala: "Cestování je poznávání nových kultur, lidé, jejich zkušeností, zvyků, barev, vůní, světel… Zachycuji tyto okamžiky a žiji pro ně!"

Instagramové soutěže se zúčastnilo celkem 13 tisíc záběrů, z toho 179 zaslali lidé z Česka. Vítězka získala možnost cestovat celý rok po světě, vždy do míst, kde je léto. Odtud pak má za úkol zveřejňovat obrázky a krátké poutavé příběhy. Canon ji toto cestování bude platit.

"Gratulujeme, @lilialobao z Portugalska. Z vaší fotografie a popisku máme pocit, jako bychom tam byli - v té místnosti, s rukama opřenýma o kolena, v očekávání, jaký příběh od ní uslyšíme," komentuje Canon vítězný obrázek na svých stránkách.

Výherce vybrala odborná porota v čele s ambasadorkou projektu Zoë Kravitz. Jak uvádí Canon, důraz přitom kladla především na technickou kvalitu fotografií, ideu, zpracování a naplnění původní myšlenky vložit do fotografie letní příběh. Cílem soutěže bylo navrátit se k podstatě fotografie - k vyprávění příběhů obrazem. 

V první desítce se nakonec umístily i tyto dva snímky českých instagramerů, což je hezký úspěch. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy