Práce snů: Vítěz soutěže procestuje svět jako fotograf a vypravěč letních příběhů

Aktualizováno 9. 6. 2017 20:03
Zní to lákavě. Celý rok se pohybovat na místech, kde je zrovna léto. Cestovat po světě, fotit, psát krátké příběhy. Právě takovou práci teď můžete získat. Člověka, který by to dokázal, teď hledá výrobce fotoaparátů Canon, a to prostřednictvím soutěže na Instagramu. Přihlášené příspěvky bude posuzovat porota, v níž zasedne i americká herečka, zpěvačka a modelka Zoë Kravitz.
Jeden z fotopříběhů, kterými Canon propaguje soutěž: "Možná nehoda, možná pomsta. Nebo si jen někdo řekl: jediná věc, která tomu bazénu chybí, je auto na jeho dně."
Jeden z fotopříběhů, kterými Canon propaguje soutěž: "Možná nehoda, možná pomsta. Nebo si jen někdo řekl: jediná věc, která tomu bazénu chybí, je auto na jeho dně." | Foto: Canon

Úspěšný kandidát na pozici vypravěče příběhů podnikne během roku několik cest za létem po celém světě. Podle podmínek soutěže získá vítěz letenky v ceně maximálně 33 000 eur, ubytování na dvě noci v každé z šesti vybraných destinací a příspěvek 1500 britských liber na každý měsíc po dobu 11 měsíců. Za to musí v době cesty zveřejňovat každý den jeden příspěvek na Instagramu.

"Hledáme někoho, kdo bude inspirovat ostatní, někoho, kdo dokáže realizovat myšlenku Live For The Story a dokáže tak, že každý okamžik má potenciál být důležitý a nezapomenutelný," říká Ladislav Paleček, generální ředitel Canon Česká republika a Slovensko.

Zájemci mohou svoji přihlášku podat prostřednictvím sociální sítě Instagram zapojením se do soutěže s názvem 365 Days of Summer. Ke snímku s příběhem o maximální délce 50 slov je potřeba přidat hashtagy #LiveForTheStory a @CanonCZSK.

Posouzení přihlášek proběhne na základě řady hledisek, kdy roli bude hrát i výpravnost snímků a jejich vizuální přitažlivost, originalita a inspirativnost. 

"Léto je časem spontánnosti a prožívání okamžiků. Chceme lidi povzbudit k maximálnímu vychutnání každé sekundy, protože jakákoli z nich může přinést ten opravdu nejlepší příběh," vysvětluje ambasadorka kampaně Zoë Kravitz.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy