Práce snů: Vítěz soutěže procestuje svět jako fotograf a vypravěč letních příběhů

Aktualizováno 9. 6. 2017 20:03
Zní to lákavě. Celý rok se pohybovat na místech, kde je zrovna léto. Cestovat po světě, fotit, psát krátké příběhy. Právě takovou práci teď můžete získat. Člověka, který by to dokázal, teď hledá výrobce fotoaparátů Canon, a to prostřednictvím soutěže na Instagramu. Přihlášené příspěvky bude posuzovat porota, v níž zasedne i americká herečka, zpěvačka a modelka Zoë Kravitz.
Jeden z fotopříběhů, kterými Canon propaguje soutěž: "Možná nehoda, možná pomsta. Nebo si jen někdo řekl: jediná věc, která tomu bazénu chybí, je auto na jeho dně."
Jeden z fotopříběhů, kterými Canon propaguje soutěž: "Možná nehoda, možná pomsta. Nebo si jen někdo řekl: jediná věc, která tomu bazénu chybí, je auto na jeho dně." | Foto: Canon

Úspěšný kandidát na pozici vypravěče příběhů podnikne během roku několik cest za létem po celém světě. Podle podmínek soutěže získá vítěz letenky v ceně maximálně 33 000 eur, ubytování na dvě noci v každé z šesti vybraných destinací a příspěvek 1500 britských liber na každý měsíc po dobu 11 měsíců. Za to musí v době cesty zveřejňovat každý den jeden příspěvek na Instagramu.

"Hledáme někoho, kdo bude inspirovat ostatní, někoho, kdo dokáže realizovat myšlenku Live For The Story a dokáže tak, že každý okamžik má potenciál být důležitý a nezapomenutelný," říká Ladislav Paleček, generální ředitel Canon Česká republika a Slovensko.

Zájemci mohou svoji přihlášku podat prostřednictvím sociální sítě Instagram zapojením se do soutěže s názvem 365 Days of Summer. Ke snímku s příběhem o maximální délce 50 slov je potřeba přidat hashtagy #LiveForTheStory a @CanonCZSK.

Posouzení přihlášek proběhne na základě řady hledisek, kdy roli bude hrát i výpravnost snímků a jejich vizuální přitažlivost, originalita a inspirativnost. 

"Léto je časem spontánnosti a prožívání okamžiků. Chceme lidi povzbudit k maximálnímu vychutnání každé sekundy, protože jakákoli z nich může přinést ten opravdu nejlepší příběh," vysvětluje ambasadorka kampaně Zoë Kravitz.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Obránce Jurčina bude v hokejové Spartě pokračovat, Ďaloga končí

Obránce Milan Jurčina uspěl na zkoušce v hokejové Spartě a v klubu bude hrát do konce sezony. V týmu naopak končí jiný slovenský obránce Marek Ďaloga. Pražané o něho měli zájem, ale slovenský reprezentant nabídku na prodloužení spolupráce odmítl.

Šestatřicetiletý Jurčina přišel do Sparty v polovině října a v sedmi extraligových zápasech nasbíral pět bodů za dvě branky a tři asistence. "Během zkoušky prokázal naplno své kvality. Spolu s trenéry jsme z něj nadšení a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. Naše obranné řady pozvedl svým důrazem, mladší hráči se od něj mohou spoustu věcí naučit," uvedl sportovní ředitel vedoucího týmu extraligy Petr Ton na klubovém webu.

O šest let mladší Ďaloga posílil Spartu, za kterou již v minulosti hrál, krátce před začátkem sezony a podepsal smlouvu do začátku listopadové reprezentační přestávky. Vedení pražského klubu mělo o jeho služby zájem i nadále, účastník loňských olympijských her a pěti světových šampionátů se ale rozhodl odejít.

před 43 minutami

Na českých dálnicích hrozí 40kilometrové kolony. Dopravci vozy registrují příliš pomalu

Do nového mýta bylo zatím přihlášeno 196 000 vozů, tedy 43 procent z celkového počtu. Po prosincovém spuštění systému se na jednotky bude čekat desítky hodin. Na dálnicích tak hrozí kolony dlouhé až 40 kilometrů.

před 52 minutami

Kreuzigerova stáj mění z Dimension Data název na NTT

Tým Dimension Data, za který jezdí český cyklista Roman Kreuziger, změní od příští sezony název. Jihoafrická stáj ponese podle titulárního sponzora jméno NTT Pro Cycling a změní barvy.

Nový dres a název dnes představily osobnosti týmu Edvald Boasson Hagen či Michael Valgren v sídle japonské komunikační společnosti NTT v Tokiu. Místo zelenobílých dresů nyní budou jezdit cyklisté týmu v černomodrých, které mírně připomínají barvy bývalé stáje Sky.

Další zprávy