Top foto 2020: Rok nejistoty i radosti ze svobodného focení, říká Tomáš Škoda

Top foto 2020: Rok nejistoty i radosti ze svobodného focení, říká Tomáš Škoda
"Záměrně jsem do fotogalerie (až na malé výjimky) nepřidával streetové fotografie, na kterých hrají hlavní roli lidé," konstatuje fotograf.
Tomáš Škoda: Street fotografie pořízené během roku 2020.
Tomáš Škoda: Street fotografie pořízené během roku 2020.
Tomáš Škoda: Street fotografie pořízené během roku 2020.
Foto: Tomáš Škoda
Magazín vot dap Magazín, vot, dap
4. 1. 2021 14:02
Pro fotografa Tomáše Škodu proběhl uplynulý rok ve znamení omezení a nejistoty. "Bylo s tím spojeno odsouvání nebo rovnou rušení zakázek," říká. Ale přesto na uplynulých měsících vidí i něco pozitivního. "Měl jsem více času na mé oblíbené streetové fotografie." Výběr z jeho snímků roku 2020 si můžete prohlédnout v devátém díle seriálu Top Foto 2020.

(9. díl seriálu) - Fotografie pořízené během toulek v ulicích, mezi fotografy označované jako "street", pořizuje Tomáš Škoda pomocí dvou filmových fotoaparátů značky Yashica. "Baví mě chodit po městě, v uších mít puštěnou oblíbenou hudbu a hledat záběry v místech, kudy chodím denně, ale i na těch neznámých. Snažím se vyhledávat zajímavé pohledy i na naprosto obyčejná místa," vysvětluje.

"Záměrně jsem do fotogalerie (až na malé výjimky) nepřidával streetové fotografie, na kterých hrají hlavní roli lidé. Chci prezentovat krásu města a jeho zátiší bez nich. Při takovém focení jsou pro mě důležité barvy, geometrie, kompozice, a také hra světla a stínů," konstatuje Tomáš Škoda, s jehož prací se můžete setkat na webu Aktuálně.cz i Hospodářských novinách.

Práci Tomáše Škody můžete sledovat také zde:

Web: www.skoda-photo.com
Instagram: @tomas_skoda
Facebook: facebook.com/TomasSkodaPhotography

 

Právě se děje

před 1 minutou

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy