Top foto 2020: Rok nejistoty i radosti ze svobodného focení, říká Tomáš Škoda

Top foto 2020: Rok nejistoty i radosti ze svobodného focení, říká Tomáš Škoda
"Záměrně jsem do fotogalerie (až na malé výjimky) nepřidával streetové fotografie, na kterých hrají hlavní roli lidé," konstatuje fotograf.
Tomáš Škoda: Street fotografie pořízené během roku 2020.
Tomáš Škoda: Street fotografie pořízené během roku 2020.
Tomáš Škoda: Street fotografie pořízené během roku 2020.
Foto: Tomáš Škoda
Magazín vot dap Magazín, vot, dap
4. 1. 2021 14:02
Pro fotografa Tomáše Škodu proběhl uplynulý rok ve znamení omezení a nejistoty. "Bylo s tím spojeno odsouvání nebo rovnou rušení zakázek," říká. Ale přesto na uplynulých měsících vidí i něco pozitivního. "Měl jsem více času na mé oblíbené streetové fotografie." Výběr z jeho snímků roku 2020 si můžete prohlédnout v devátém díle seriálu Top Foto 2020.

(9. díl seriálu) - Fotografie pořízené během toulek v ulicích, mezi fotografy označované jako "street", pořizuje Tomáš Škoda pomocí dvou filmových fotoaparátů značky Yashica. "Baví mě chodit po městě, v uších mít puštěnou oblíbenou hudbu a hledat záběry v místech, kudy chodím denně, ale i na těch neznámých. Snažím se vyhledávat zajímavé pohledy i na naprosto obyčejná místa," vysvětluje.

"Záměrně jsem do fotogalerie (až na malé výjimky) nepřidával streetové fotografie, na kterých hrají hlavní roli lidé. Chci prezentovat krásu města a jeho zátiší bez nich. Při takovém focení jsou pro mě důležité barvy, geometrie, kompozice, a také hra světla a stínů," konstatuje Tomáš Škoda, s jehož prací se můžete setkat na webu Aktuálně.cz i Hospodářských novinách.

Práci Tomáše Škody můžete sledovat také zde:

Web: www.skoda-photo.com
Instagram: @tomas_skoda
Facebook: facebook.com/TomasSkodaPhotography

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy