Taky šílíte s mobilem jako Barbora Strýcová a David Kraus? Fotky z Czech Press Photo

V galerii si můžete prohlédnout snímky, nominované na vítězství v Czech Press Photo v kategorii Lifestyle.
Matěj Dereck Hard: Telefon. Snímek ze série nominované na vítězství v Czech Press Photo v kategorii Lifestyle.
Roman Vondrouš (ČTK): Móda na dostizích. Snímek ze série nominované na vítězství v Czech Press Photo v kategorii Lifestyle.
Roman Vondrouš (ČTK): Móda na dostizích. Snímek ze série nominované na vítězství v Czech Press Photo v kategorii Lifestyle.
Czech Press Photo 2018 - Marek Musil: Dust&Light the Burning Man Collection. Snímek ze série nominované na vítězství v Czech Press Photo v kategorii Lifestyle.
Foto: Czech Press Photo 2018
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
25. 10. 2018 11:52
Všeobecné pobláznění mobilními telefony, překvapivé detaily ze světa českých dostihů a úžasné záběry z pouštního festivalu Burning man. Kategorie Lifestyle přinesla na soutěži Czech Press Photo jedny z vizuálně nejpůsobivějších nominací. Přinášíme třetí díl seriálu o snímcích nominovaných na prestižní fotografické ceny.

Matěj Dereck Hard nafotil příběh dvou závisláků na mobilním telefonu, ve kterém mu hlavní role hráli zpěvák David Kraus a tenistka Barbora Strýcová. Fotograf sérii pořídil ještě v době, kdy Kraus a Strýcová tvořili pár, později se však rozešli. 

Roman Vondrouš  z ČTK se zaměřil na fascinující, někdy až poněkud bizarní oblečení a doplňky návštěvníků českých dostihů.

A Marek Musil dokáže okouzlit atmosférickými snímky z pouštního festivalu Burning man, které vypadají, jako by byly pořízeny v holywoodských ateliérech, kde se točí další díl filmové ságy Mad Max.

To jsou ve zkratce tři série nominované na cenu Czech Press Photo v kategorii Lifestyle. Ta je v soutěži relativně nová a zdá se, že její úroveň rok od roku roste. Letos nabídla jedny z vizuálně nejzajímavějších a nejpůsobivějších snímků. 

Jde o kategorii, která se od ostatních poněkud odlišuje. Jejím cílem je dát prostor i autorům, kteří nefotí reportáže a dokument, ale pracují pro časopisy nebo pro magazíny, vkládané do českých deníků. Na rozdíl od ostatních kategorií v Czech Press Photo jsou zde ve větší míře povoleny úpravy fotek, protože ty k lifestylovým magazínům patří.

Připomeňme si i nominace v kategorii Lifestyle - single, které jsme již představili v den vyhlášení nominací:

Matěj Dereck Hard: Dobrou
Jde o závěrečný snímek z inscenované série "Telefon", ve které vystupují David Kraus a Barbora Strýcová. 

Miloš Nejezchleb: Alopecie - Lidská květina
Fotografie zobrazuje květinu z lidských hlav dětí, které onemocněly alopecií. Květina symbolizuje, že ani lidé bez vlasů neztrácejí půvab.

Jan Zátorský, Mafra: Portrét Jiřího Kalfaře
Snímek zachycuje módního návrháře v jeho ateliéru.

 

Právě se děje

Další zprávy