Taky šílíte s mobilem jako Barbora Strýcová a David Kraus? Fotky z Czech Press Photo

V galerii si můžete prohlédnout snímky, nominované na vítězství v Czech Press Photo v kategorii Lifestyle.
Matěj Dereck Hard: Telefon. Snímek ze série nominované na vítězství v Czech Press Photo v kategorii Lifestyle.
Roman Vondrouš (ČTK): Móda na dostizích. Snímek ze série nominované na vítězství v Czech Press Photo v kategorii Lifestyle.
Roman Vondrouš (ČTK): Móda na dostizích. Snímek ze série nominované na vítězství v Czech Press Photo v kategorii Lifestyle.
Czech Press Photo 2018 - Marek Musil: Dust&Light the Burning Man Collection. Snímek ze série nominované na vítězství v Czech Press Photo v kategorii Lifestyle.
Foto: Czech Press Photo 2018
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
25. 10. 2018 11:52
Všeobecné pobláznění mobilními telefony, překvapivé detaily ze světa českých dostihů a úžasné záběry z pouštního festivalu Burning man. Kategorie Lifestyle přinesla na soutěži Czech Press Photo jedny z vizuálně nejpůsobivějších nominací. Přinášíme třetí díl seriálu o snímcích nominovaných na prestižní fotografické ceny.

Matěj Dereck Hard nafotil příběh dvou závisláků na mobilním telefonu, ve kterém mu hlavní role hráli zpěvák David Kraus a tenistka Barbora Strýcová. Fotograf sérii pořídil ještě v době, kdy Kraus a Strýcová tvořili pár, později se však rozešli. 

Roman Vondrouš  z ČTK se zaměřil na fascinující, někdy až poněkud bizarní oblečení a doplňky návštěvníků českých dostihů.

A Marek Musil dokáže okouzlit atmosférickými snímky z pouštního festivalu Burning man, které vypadají, jako by byly pořízeny v holywoodských ateliérech, kde se točí další díl filmové ságy Mad Max.

To jsou ve zkratce tři série nominované na cenu Czech Press Photo v kategorii Lifestyle. Ta je v soutěži relativně nová a zdá se, že její úroveň rok od roku roste. Letos nabídla jedny z vizuálně nejzajímavějších a nejpůsobivějších snímků. 

Jde o kategorii, která se od ostatních poněkud odlišuje. Jejím cílem je dát prostor i autorům, kteří nefotí reportáže a dokument, ale pracují pro časopisy nebo pro magazíny, vkládané do českých deníků. Na rozdíl od ostatních kategorií v Czech Press Photo jsou zde ve větší míře povoleny úpravy fotek, protože ty k lifestylovým magazínům patří.

Připomeňme si i nominace v kategorii Lifestyle - single, které jsme již představili v den vyhlášení nominací:

Matěj Dereck Hard: Dobrou
Jde o závěrečný snímek z inscenované série "Telefon", ve které vystupují David Kraus a Barbora Strýcová. 

Miloš Nejezchleb: Alopecie - Lidská květina
Fotografie zobrazuje květinu z lidských hlav dětí, které onemocněly alopecií. Květina symbolizuje, že ani lidé bez vlasů neztrácejí půvab.

Jan Zátorský, Mafra: Portrét Jiřího Kalfaře
Snímek zachycuje módního návrháře v jeho ateliéru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bidenovi začala letní dovolená, stráví ji s rodinou v Jižní Karolíně

Americkému prezidentovi Joeu Bidenovi začala letní dovolená, informuje agentura AP. Šéf Bílého domu podle ní stráví se svou rodinou v Jižní Karolíně nejméně sedm dní. Biden opustil Bílý dům v doprovodu první dámy Jill Bidenové. Na Andrewsově letecké základně v Marylandu nedaleko hlavního města Washingtonu na ně čekal prezidentský speciál Air Force One, který je dopravil do Charlestonu. Na palubě byli také prezidentův syn Hunter Biden, snacha Mellisa Cohenová a vnuk Beau.

Prezidentský pár má podle AP v plánu strávit dovolenou na ostrově Kiawah, kde bude mít k dispozici soukromou pláž a golfový resort. Na místě podle agentury zůstanou do úterý.

Bílý dům nereagoval na žádost AP o podrobnosti k Bidenovým dovolenkovým plánům, včetně dotazu, kdy se prezident vrátí do Washingtonu.

Letní dovolené jsou prezidentskou tradicí. George Bush mladší často trávil srpen prací na svém texaském ranči v téměř čtyřicetistupňových vedrech. Barack Obama se zdokonaloval v golfu na ostrově Martha's Vineyard u pobřeží Massachusetts. Donald Trump trávil čas ve svém soukromém golfovém klubu v New Jersey. Loni Bidenovy letní plány narušil legislativní kalendář, nárůst počtu případů covidu-19 a chaotické stahování amerických sil z Afghánistánu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Německá policie čelí kritice za to, že zastřelila nezletilého černocha v dětském domově

Německá policie čelí kritice za pondělní zásah v Dortmundu, při kterém její příslušník zastřelil nezletilého černocha. Uvedla to agentura DPA. Policie byla přivolána do dětského domova, protože mladík měl nůž. V Dortmundu se v úterý i ve středu uskutečnily demonstrace, jejichž účastníci požadovali vyšetření postupu policie.

Policejní hlídku přivolala v pondělí zaměstnankyně jednoho dětského domova v Dortmundu. Ohlásila, že viděla jednoho ze svěřenců s nožem. Na místě zasahovalo 11 policistů, kteří proti nezletilci použili oslňující granáty a slzný plyn. Když mladík zaútočil, jeden z policistů na něj vystřelil ze samopalu MP5 a pětkrát ho zasáhl.

Podle státní zástupkyně Carsten Dombertové je v případu stále mnoho nejasností. Podle ní se šestnáctiletý Senegalec léčil s psychickými problémy a neuměl dobře německy. Vyšetřovatelé také zvažují možnost, že si mladík chtěl nožem ublížit či spáchat sebevraždu. Podle Dombertové zatím nic nenasvědčuje tomu, že by v postupu policistů sehrála nějakou roli barva kůže útočníka.

V Dortmundu demonstrovaly stovky lidí za nezávislé prošetření události. Demonstranti se také pozastavují nad použitím samopalu při zásahu, kde bylo 11 policistů. Podle kriminologa Thomase Feltese tato okolnost mohla zvýšit napětí. Německá asociace právníků DAV kritizuje, že případ vyšetřují policisté z nedalekého města Recklinghausen a nikoli nezávislý orgán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy