Fotky, na kterých je svět barevný a krásný. Jen na tu poslední se raději nedívejte

Fotky, na kterých je svět barevný a krásný. Jen na tu poslední se raději nedívejte
Čestné uznání v kategorii Zvířata v jejich přirozeném prostředí: Tobias Friedrich - Polibek.
Ocenění v kategorii Krásy přírody: Gheorghe Popa - Jin a Jang.
Třetí místo v kategorii Fascinující tváře a osobnosti: Alexander Vinogradov - Natálie, Irina a Taťána, trojčata z Krasnojarsku.
Ocenění v kategorii Architektura: Ibrahim Salah - Salt (město v Jordánsku).
Foto: Greg Lecoeur, Siena International Photo Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 6. 11. 2020 9:50
Francouzský fotograf Greg Lecoeur se stal se snímkem tuleňů proplouvajících kolem ledovce celkovým vítězem prestižní soutěže Siena International Photo Awards. Soutěž je známá tím, že v ní vítězí opravdu krásné fotografie, o kterých se dá říci, že jsou "pastvou pro oči". Platí to i letos, až na jednu drastickou výjimku v kategorii Fotožurnalistika a dokument. 

Letos se soutěže Siena International Photo Awards zúčastnili fotografové ze 156 zemí světa. "S nápadem uspořádat něco podobného v krásné historické Sieně jsme přišli před pár lety," uvedl zakladatel a art director soutěže Luca Venturi. "Během pouhých šesti let se náš projekt stal ve světě fotografů vysoce oceňovanou událostí," dodal. 

Jeho slova potvrzuje i to, že se soutěže účastní celosvětově známí a oceňovaní profesionální fotografové a fotoreportéři, jako jsou například letošní vítěz Greg Lecoeur nebo vítěz kategorie fotožurnalistických projektů Brent Stirton z Getty Images, který má na svém kontě osm ocenění z World Press Photo a publikuje v těch nejznámějších světových časopisech.

Mezi oceněnými jsou letos i Češi: Filip Jandourek a Hanna Conor získali za soubor Černé slzy (Black Tears) čestné uznání v kategorii fotopříběhů nazvané Storyboard, krajinář Martin Rak má čestné uznání v kategorii Krásy přírody. 

Na vítězné snímky v jednotlivých kategoriích, doplněné výběrem dalších zajímavých fotografií ze soutěže, se můžete podívat ve fotogalerii u tohoto článku. 

Pokud byste se chtěli soutěže zúčastnit a zaslat tam své snímky, je už otevřen další ročník.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy