Fotky, na kterých je svět barevný a krásný. Jen na tu poslední se raději nedívejte

Fotky, na kterých je svět barevný a krásný. Jen na tu poslední se raději nedívejte
Čestné uznání v kategorii Zvířata v jejich přirozeném prostředí: Tobias Friedrich - Polibek.
Ocenění v kategorii Krásy přírody: Gheorghe Popa - Jin a Jang.
Třetí místo v kategorii Fascinující tváře a osobnosti: Alexander Vinogradov - Natálie, Irina a Taťána, trojčata z Krasnojarsku.
Ocenění v kategorii Architektura: Ibrahim Salah - Salt (město v Jordánsku).
Foto: Greg Lecoeur, Siena International Photo Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 6. 11. 2020 9:50
Francouzský fotograf Greg Lecoeur se stal se snímkem tuleňů proplouvajících kolem ledovce celkovým vítězem prestižní soutěže Siena International Photo Awards. Soutěž je známá tím, že v ní vítězí opravdu krásné fotografie, o kterých se dá říci, že jsou "pastvou pro oči". Platí to i letos, až na jednu drastickou výjimku v kategorii Fotožurnalistika a dokument. 

Letos se soutěže Siena International Photo Awards zúčastnili fotografové ze 156 zemí světa. "S nápadem uspořádat něco podobného v krásné historické Sieně jsme přišli před pár lety," uvedl zakladatel a art director soutěže Luca Venturi. "Během pouhých šesti let se náš projekt stal ve světě fotografů vysoce oceňovanou událostí," dodal. 

Jeho slova potvrzuje i to, že se soutěže účastní celosvětově známí a oceňovaní profesionální fotografové a fotoreportéři, jako jsou například letošní vítěz Greg Lecoeur nebo vítěz kategorie fotožurnalistických projektů Brent Stirton z Getty Images, který má na svém kontě osm ocenění z World Press Photo a publikuje v těch nejznámějších světových časopisech.

Mezi oceněnými jsou letos i Češi: Filip Jandourek a Hanna Conor získali za soubor Černé slzy (Black Tears) čestné uznání v kategorii fotopříběhů nazvané Storyboard, krajinář Martin Rak má čestné uznání v kategorii Krásy přírody. 

Na vítězné snímky v jednotlivých kategoriích, doplněné výběrem dalších zajímavých fotografií ze soutěže, se můžete podívat ve fotogalerii u tohoto článku. 

Pokud byste se chtěli soutěže zúčastnit a zaslat tam své snímky, je už otevřen další ročník.

 

Právě se děje

Další zprávy