Fotky, na kterých je svět barevný a krásný. Jen na tu poslední se raději nedívejte

Fotky, na kterých je svět barevný a krásný. Jen na tu poslední se raději nedívejte
Čestné uznání v kategorii Zvířata v jejich přirozeném prostředí: Tobias Friedrich - Polibek.
Ocenění v kategorii Krásy přírody: Gheorghe Popa - Jin a Jang.
Třetí místo v kategorii Fascinující tváře a osobnosti: Alexander Vinogradov - Natálie, Irina a Taťána, trojčata z Krasnojarsku.
Ocenění v kategorii Architektura: Ibrahim Salah - Salt (město v Jordánsku).
Foto: Greg Lecoeur, Siena International Photo Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 6. 11. 2020 9:50
Francouzský fotograf Greg Lecoeur se stal se snímkem tuleňů proplouvajících kolem ledovce celkovým vítězem prestižní soutěže Siena International Photo Awards. Soutěž je známá tím, že v ní vítězí opravdu krásné fotografie, o kterých se dá říci, že jsou "pastvou pro oči". Platí to i letos, až na jednu drastickou výjimku v kategorii Fotožurnalistika a dokument. 

Letos se soutěže Siena International Photo Awards zúčastnili fotografové ze 156 zemí světa. "S nápadem uspořádat něco podobného v krásné historické Sieně jsme přišli před pár lety," uvedl zakladatel a art director soutěže Luca Venturi. "Během pouhých šesti let se náš projekt stal ve světě fotografů vysoce oceňovanou událostí," dodal. 

Jeho slova potvrzuje i to, že se soutěže účastní celosvětově známí a oceňovaní profesionální fotografové a fotoreportéři, jako jsou například letošní vítěz Greg Lecoeur nebo vítěz kategorie fotožurnalistických projektů Brent Stirton z Getty Images, který má na svém kontě osm ocenění z World Press Photo a publikuje v těch nejznámějších světových časopisech.

Mezi oceněnými jsou letos i Češi: Filip Jandourek a Hanna Conor získali za soubor Černé slzy (Black Tears) čestné uznání v kategorii fotopříběhů nazvané Storyboard, krajinář Martin Rak má čestné uznání v kategorii Krásy přírody. 

Na vítězné snímky v jednotlivých kategoriích, doplněné výběrem dalších zajímavých fotografií ze soutěže, se můžete podívat ve fotogalerii u tohoto článku. 

Pokud byste se chtěli soutěže zúčastnit a zaslat tam své snímky, je už otevřen další ročník.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 6 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy