Taková je Praha fotografická. Vítězové soutěže ukázali krásy i temné kouty metropole

Taková je Praha fotografická. Vítězové soutěže ukázali krásy i temné kouty metropole
Čestné uznání v kategorii Kronika hlavního města - Sanco: Richard Horák - Pražské demonstrace (jako pomník francouzské revoluce)
Ve fotogalerii představujeme oceněné snímky ze soutěže Praha fotografická 2020. Nejvýznamnější ocenění, tedy Cenu primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba, získal Martin Schubert s touto fotografií nazvanou Nové koleje.
Čestné uznání v kategorii Kronika hlavního města - Sanco: Kristián Bergman - Signal fest 2019
Cena starosty Městské části Praha 1 Petra Hejmy, kterou získává autor fotografie vybrané diváky na výstavě: Pavol Kmeťo - Pražský minimalismus
Foto: Praha Fotografická 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
17. 7. 2020 11:07
Už od roku 1996 se fotografové Prahy setkávají na soutěži Praha fotografická. Letošní 24. ročník ukazuje již tradičně krásy hlavního města i její nejstinnější stránky. Vítězné i mnohé další snímky si můžete prohlédnout na stejnojmenné výstavě, která je do 10. srpna otevřena na Staroměstské radnici. S vítězi se můžete seznámit také v galerii u tohoto článku.

Soutěž Praha fotografická svým názvem navazuje na odkaz velkého českého fotografa Prahy Josefa Sudka. Do 24. ročníku se přihlásilo 96 fotografů, kteří zaslali 1089 snímků. Soutěžilo se ve čtyřech tradičních kategoriích - Krása Prahy a její proměny, Lidé v Praze, Problémy Prahy a Kronika hlavního města. Kromě toho byly letos vypsány i takzvané proměnlivé kategorie (mění se každý rok) s tématy Dnešní Libeň a Praha s humorem.

Snímky hodnotila devítičlenná porota v čele s fotografkou Danou Kyndrovou. Nejvýznamnější ocenění soutěže, tedy Cenu primátora hlavního města Prahy, získal Martin Schubert za snímek Nové koleje.

"Výstava na Staroměstské radnici představující vítězné a porotou vybrané snímky 24. ročníku soutěže od 75 autorů je příspěvkem k vizuálním dějinám města. Je výzvou pro další směřování fotografů, jimž se hlavní město stane základním tématem v nejrůznějších projektech," uvedla kurátorka Věra Matějů. Expozici lze zhlédnout do 10. srpna.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Prasklé potrubí omezilo provoz tramvají v centru Prahy

Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl v úterý před 07:00 v obou směrech zastaven provoz tramvají ve frekventovaném úseku mezi stanicemi I.P. Pavlova a Karlovo náměstí v centru Prahy. Týká se to linek 4, 6, 10, 16 a 22, které až do odvolání jezdí po objízdných trasách. Na svém webu o tom informoval dopravní podnik.

Náhradní autobusovou dopravu kvůli neprůjezdnosti úseku není možné podle dopravce zavést. Cestující mohou využít metro, a to ze stanic Náměstí Míru, Karlovo náměstí nebo I. P. Pavlova.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D8 u Lovosic znovu uzavřela nehodu kamionu

Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a dál na Drážďany je u Lovosic uzavřená. V noci tam v místě zúžení před sjezdem na průmyslovou zónu havaroval kamion. Policie odklání dopravu na exitu 45 Lukavec, zpátky na dálnici se řidiči vrací na nájezdu Lovosice. V okolí se tvoří kratší kolony, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Auta by se do uzavřeného úseku měla podle odhadu silničářů vrátit kolem 09:00.

Dálnice D8 u Lovosic byla neprůjezdná také v pondělí v noci a dopoledne. V úseku, který je kvůli stavebním pracím zúžený do jednoho pruhu, najel kamion do betonových svodidel. Vozidlo začalo hořet. Řidič stihl včas vystoupit, nikdo nebyl zraněn. Provoz byl kvůli odklízení následků a vyšetřování obnoven až po téměř deseti hodinách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy