Toto není můj prezident! Snímky nominované na cenu Czech Press Photo v kategorii aktualita

Snímek Jana Husára dokumentuje nepokoje, které v Nairobi vypukly po prezidentských volbách.
Peter Korcek (Ringier Axel Springer Slovakia) - Toto není můj prezident. Nominace na Czech Press Photo v kategorii Aktualita (série).
Petr Topič (Mafra) - Nepokoje během zasedání G20 v Hamburku. Nominace na Czech Press Photo v kategorii Aktualita (série).
Jan Husár (volný fotograf) - Prezidentské volby v Nairobi. Nominace na Czech Press Photo v kategorii Aktualita (série).
Petr Topič (Mafra) - Nepokoje během zasedání G20 v Hamburku. Nominace na Czech Press Photo v kategorii Aktualita (série).
Foto: Czech Press Photo 2017
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
24. 10. 2017 15:05
Protesty proti Donaldu Trumpovi, hořící barikády na summitu G20, divoké volby v Nairobi. To jsou témata fotoseriálů, které porotci prestižní fotosoutěže Czech Press Photo nominovali na hlavní cenu v kategorii Aktualita. V galerii si je můžete prohlédnout. Startuje tak první díl nového seriálu, ve kterém představíme práce nominované na novinářské ceny Czech Press Photo.

V článku Kdo vyhraje Czech Press Photo? Podívejte se na nominované nejlepší novinářské fotky roku a v rozsáhlé galerii jsme již představili fotografie, které byly nominovány na Czech Press Photo v kategoriích, kde se hodnotí jednotlivé snímky.

Díky novému seriálu, který právě startuje, se nyní budete moci seznámit i se snímky, které byly navrženy na ocenění v kategoriích fotoseriálů. V prvním díle představujeme série navržené na ceny v kategorii Aktualita.

Zajímavé je, že dva ze tří nominovaných fotoseriálů shodou okolností dokumentují protesty a nepokoje po prezidentských volbách. Jeden z nich zachycuje demonstrace v USA, druhý násilí v Keni.

Nominováni byli:

Jan Husár (volný fotograf) - Prezidentské volby v Nairobi
Soubor snímků byl pořízen v srpnu 2017, kdy v chudých částech Nairobi vypukly nepokoje, jako důsledek prezidentských voleb v Keni. 

Peter Korcek (Ringier Axel Springer Slovakia) - Toto není můj prezident
Hned po oficiálním vyhlášení výsledků prezidentských voleb v USA roku 2016 se spustila vlna kritiky a nespokojenost většiny Američanů přerostla do mnohých nepokojů a protestů v ulicích velkých měst. Protesty, které fotografoval Peter Korcek, se odehrály v New Yorku hned druhý den po volbách.

Petr Topič (Mafra) - Nepokoje během zasedání G20 v Hamburku
Snímky zachycují drsné pouliční výjevy z ulic Hamburku, kde demonstranti protestovali proti zasedání zástupců nemocnějších zemí světa - skupiny G20.

Vítězové budou známi už 21. listopadu, při slavnostním předávání cen na Staroměstské radnici v Praze.

 

Právě se děje

Další zprávy