reklama
 
 

Těžké chvíle Angely Merkelové a další portréty nominované na Czech Press Photo

7. 11. 2018 9:06
Ze snímků Filipa Singera z agentury EPA jde poměrně snadno vyčíst, že německá kancléřka Angela Merkelová má za sebou velmi složitý rok. Jejich těžká atmosféra je v přímém kontrastu s životem pulzujícími záběry Petra Kleinera. Zachycují amerického trenéra stojícího v čele pardubických basketbalistů. Oba fotografové jsou nominováni na Czech Press Photo v kategorii Portrét - série. Jejich snímky si můžete prohlédnout v galerii.

Seriál Aktuálně.cz postupně představující všechny snímky nominované na letošní ceny Czech Press Photo dospěl na konec. Poslední kategorií, která zůstala, je portrét. Ať už porota hodnotila jednotlivé snímky, nebo série, na vítězství nominovala pokaždé pouze dva portréty. Ve všech ostatních kategoriích byla vždy vyhlášena trojice aspirantů na vítězství.

Pokud jde o portrétní série, prvním nominovaným je Petr Kleiner se souborem nazvaným Trenér: BK JiP Pardubice. Autor se zaměřil na Američana Levella Sanderse, díky jehož vedení a skvělému výkonu hráčů skončil klub na celkovém 3. místě v nejvyšší české basketbalové soutěži. 

Druhým nominovaným je Filip Singer (EPA) se seriálem Kancléřka. "Poslední rok patřil k jejím nejtěžším. V roce 2017 obhájila počtvrté kancléřské křeslo. Tentokrát již s citelnou ztrátou důvěry voličů. Čelila několika vnitropolitickým krizím, které ustála. Čelí tlaku ze zahraničí i doma v důsledku svého rozhodnutí přijímat uprchlíky. Má mnoho příznivců i mnoho odpůrců," říká Singer.

V kategorii jednotlivých snímků je v nominaci Matej Kalina (News and Media Holding) s fotografií nesoucí název Vzpomínka na Ludmilu. "Je na ní paní Margaréta Cervanová s portrétem své dcery Ľudmily Cervanové, kterou 9. července 1976 znásilnili a zavraždili. Jde o jednu z nejdelších a nejrozporuplnějších kauz ve slovenské justici," vysvětluje fotograf.

Druhou nominaci získal Tomáš Kubelka. Portrétoval Jarmilu Doležalovou, která přežila vyhlazení Ležáků nacisty v roce 1942.

Předcházející díly seriálu najdete v odkazech hned za tímto článkem.

autor: Tomáš Vocelka | 7. 11. 2018 9:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama