FOTO: Krásy jezera Bajkal

FOTO: Krásy jezera Bajkal
Hladina Bajkalu rozhodně nebývá takto klidná každý večer.
Večerní projížďka na jezeře Frolicha. Snímek vznikl sloučením třech po sobě jdoucích expozic.
Večerní nálada na severním mysu Bajkalu Birakan. Snímek vznikl metodou HDR (složením devíti různě exponovaných záběrů).
Přístavní molo drobného lázeňského zařízení v Chakusy. Tyto lázně jsou v provozu jen několik měsíců v roce, návštěvníky však zahřejí mírně radioaktivní pramenitou vodou o teplotě 46 °C.
Foto: Petr Jan Juračka, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy
Aktuálně.cz Dan Poláček Aktuálně.cz, Dan Poláček
7. 5. 2012 17:39

Prohlédněte si snímky, které pořídil doktorand Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Petr Jan Juračka během studentské expedice k severním břehům Bajkalu a k přilehlému ledovcovému jezeru Frolicha. Spolu s dalšími se vypravil k jezeru Bajkal v roce 2010. Byli vybaveni nafukovacími loděmi a nástroji pro přírodovědecký výzkum. Kromě výzkumu zde Petr Juračka pořídil také krásné fotografie, které získaly řadu ocenění: například čestné uznání na prestižní mezinárodní soutěži International Photography Awards 2011 (USA), druhé místo v soutěži Jsem NIKON 2011 a titul Featured Photographer na sledovaném serveru fotopedia.com. Jedna z fotografií se mj. v těchto dnech tiskne v nákladu 125 tisíc kusů na přebalu severoamerického vydání knihy Paula Coelha - Alef.

Více informací o Přírodovědecké fakultě naleznete zde:

www.prirodovedci.cz

www.natur.cuni.cz

Více o expedici:

www.bajkal2010.juracka.eu

Více o autorovi:

www.petr.juracka.eu

www.facebook.com/petrjanjuracka 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy