Foto: Tak vypadal největší český sraz mistrů Jedi, Wonder Woman a dalších superhrdinů

Foto: Tak vypadal největší český sraz mistrů Jedi, Wonder Woman a dalších superhrdinů
Šlo teprve o druhý český ročník mezinárodně slavné akce, která láká návštěvníky mimo jiné tím, že zde mohou potkat namaskované fanoušky převlečené do propracovaných kostýmů různých postav z filmů, seriálů a her.
Na festival zamířily davy lidí.
Takzvaní cosplayeři čili lidé, kteří se "vtělují" do oblíbených postav, neváhají zajít do nejmenších detailů.
...
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
18. 10. 2021 14:35
Skoro 20 tisíc lidí dorazilo o víkendu na druhý ročník pražského Comic-Conu. Nejen nejšílenější masky z největšího festivalu fanoušků sci-fi, fantasy a popkultury zachytil fotoreportér Aktuálně.cz.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy