Fotky nebo milostné dopisy. Dánsko umožní párům setkání přes hranice, chce ale důkazy

ČTK ČTK
25. 5. 2020 18:23
Dánsko nově usnadňuje překračování hranic, dočasně uzavřených kvůli koronavirové nákaze, cizincům, kteří mají v zemi partnera. Dánská policie však bude po cestujících vyžadovat předložení důkazů o vztahu v podobě společných fotografií nebo třeba milostných dopisů, informovala dnes agentura Reuters.
Hranice mezi Dánskem a Německem.
Hranice mezi Dánskem a Německem. | Foto: Reuters

Dánsko dnes uvolnilo kontroly na hranicích se sousedními severskými zeměmi a také s Německem. Hranice by nyní neměly oddělovat páry, pokud prokážou, že jejich vztah trvá alespoň šest měsíců. Dánská policie sdělila, že dvojice se budou muset prokázat sdílenými textovými zprávami, soukromými fotografiemi nebo znalostí osobních informací o partnerovi. "Mohou si přinést fotografii nebo milostný dopis," řekl dánské televizi DR zástupce šéfa dánské policie Allan Dalager Clausen.

"Uvědomuji si, že jsou to velmi intimní záležitosti, ale rozhodnutí o vpuštění partnera nakonec závisí na úsudku toho kterého policisty," dodal.

Dánsko uzavřelo své hranice cizincům 14. března. Do země byli od té doby lidé s jiným než dánským pasem vpouštěni jen v dobře odůvodněných případech.

Nová pravidla však vyvolala nevoli mezi některými dánskými poslanci, podle nichž narušují právo na soukromí. "Nikdy jsem neslyšel o zemi, která by pro vstup vyžadovala předložení důvěrných textů nebo fotografií od partnera. Konečně jsme párům umožnili navštěvovat jeden druhého, ale přece jsme nezrušili právo na soukromí," upozornil na Twitteru poslanec za Sociálně-liberální stranu Kristian Hegaard.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy