Kde Somr razítkoval zadnici a Cruise utíkal z vězení. Slavná filmová místa v Česku

Magazín Magazín - za podpory: Střední Čechy - logo
3. 9. 2020 6:01
České i zahraniční filmaře lákají střední Čechy už desítky let, hrady, zámky, historická centra měst i krásná příroda posloužily jako lokace dvěma stovkám filmů i seriálů. Vybrali jsme ty nejzajímavější komedie, seriály i dramata z domácí a hollywoodské produkce zasazené do přírody, měst i vesniček, které najdete kousek od Prahy.
Teorie tygra
Teorie tygra | Foto: CinemArt

Teorie tygra

Divácky úspěšná komedie režiséra Radka Bajgara s Jiřím Bartoškou v hlavní roli je přímo nabitá všemožnými pamětihodnostmi středních Čech, proto připomeneme jen ty nejzásadnější. Kostel, kde proběhl pohřeb tchána veterináře Jana (Jiří Bartoška), najdete ve Vysokém Újezdě a jmenuje se Narození Panny Marie. Krásná vyhlídka, kde si Erik (Jiří Havelka) užívá svobodu a oddává se jídlu, je Rabyně a nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na Slapskou přehradu. A nepodařený Janův výlet na kole, kam se k němu přidala jeho drahá manželka (Eliška Balzerová) absolvoval na Skalku v Mníšku pod Brdy.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy