Fila: Televizní odpad historických rozměrů. Je Like House záškodnickou akcí tvůrce?

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
24. 4. 2021 7:30
TV Prima se rozhodla zavřít ve vile u Berouna sedm influencerů. Principem reality show Like House je sbírání lajků a dislajků. Ten z účastníků, který od diváků dostane nejvíc hlasů, si přijde na půl milionu korun. „Sledujeme lidi, kteří mají rádi slávu a mají kontrolu nad svou sebeprezentací. Nikdy tak nemůže dojít v této show k velkému konfliktu,“ tvrdí filmový kritik Kamil Fila.
Podívejte se na recenzi reality show Like House. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Momentálně má Like House jedno z nejhorších hodnocení u televizních diváků v Česko-Slovenské filmové databázi, pouhá čtyři procenta. Fila si ale myslí, že by v celém tomto projektu mohl být ještě jeden háček.

"Domnívám se, že v případě reality show Like House jde o diverzní akci, kdy se záškodník pokouší trochu televizi zničit a ukázat prázdnotu života těchto mladých influencerů takovým způsobem, že jim potom zničí i tu sledovanost," říká filmový kritik.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Rektorem ČVUT bude i v dalším období jaderný fyzik Petráček

Rektorem Českého vysokého učení technického (ČVUT) bude i v dalším funkčním období jaderný fyzik a nynější rektor Vojtěch Petráček. Do funkce ho ve středu zvolil akademický senát univerzity. Petráčkovo další volební období by po jeho jmenování prezidentem mělo začít v únoru příštího roku. Nejstarší technickou univerzitu ve střední Evropě by měl vést do konce ledna 2026.

Středeční volby se účastnilo 36 z 45 členů senátu, část členů se podle předsedy Jana Janouška v minulých dnech omluvila, přičemž omluvenky podle Janouška souvisely s epidemií covidu-19. Už v prvním kole volby získal sedmapadesátiletý Petráček nadpoloviční většinu hlasů všech členů senátu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zřejmě získá větší přehled o pracovní době strojvedoucích, senátoři novelu schválili

Stát zřejmě získá přehled o dodržování pracovní doby a doby odpočinku strojvedoucích na dráze. Umožní mu to novela drážního zákona, kterou ve středu beze změny schválil Senát. Musí ji ještě podepsat prezident. Jde o jeden z posledních zákonů, který schválila Sněmovna těsně před volbami. Pokud by ho Senát zamítl nebo vrátil, návrh by skončil svoji legislativní pouť, protože minulé volební období Sněmovny již skončilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy