Fila: Televizní odpad historických rozměrů. Je Like House záškodnickou akcí tvůrce?

TV Prima se rozhodla zavřít ve vile u Berouna sedm influencerů. Principem reality show Like House je sbírání lajků a dislajků. Ten z účastníků, který od diváků dostane nejvíc hlasů, si přijde na půl milionu korun. „Sledujeme lidi, kteří mají rádi slávu a mají kontrolu nad svou sebeprezentací. Nikdy tak nemůže dojít v této show k velkému konfliktu,“ tvrdí filmový kritik Kamil Fila.
Podívejte se na recenzi reality show Like House. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Momentálně má Like House jedno z nejhorších hodnocení u televizních diváků v Česko-Slovenské filmové databázi, pouhá čtyři procenta. Fila si ale myslí, že by v celém tomto projektu mohl být ještě jeden háček.

"Domnívám se, že v případě reality show Like House jde o diverzní akci, kdy se záškodník pokouší trochu televizi zničit a ukázat prázdnotu života těchto mladých influencerů takovým způsobem, že jim potom zničí i tu sledovanost," říká filmový kritik.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy