Fila: Je nový Matrix dobrý, nebo špatný film?

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
23. 12. 2021 7:01
"Pokračování filmové série Matrix převrací na hlavu vše, co jsme si o ní mysleli," tvrdí kritik Kamil Fila. Snímek je podle něj akční a výpravný, v jádru ale jde o kritiku komerčního systému a romanci dvou stárnoucích lidí.
Recenzi filmu The Matrix Resurrections. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Autoři se podle Fily také vymezují proti různým interpretacím, které se na sérii nabalily. "Je to film, který říká, někteří z vás to nepochopili správně a vnášíte do toho jiné významy, než které jsme zamýšleli my," tvrdí Fila. Snímek režisérky Lany Wachowski od prosince promítají česká kina.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 4 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy