Fila: Co dělají jeptišky, když se nudí? Erotické drama Benedetta diváka provokuje

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
4. 12. 2021 7:30
Schopnost konat zázraky vynese charismatické Benedettě výsadní postavení v toskánském klášteře. Její slabost pro mladou Bartolomeu přeroste ve vášeň a začíná hra plná intrik sahající do vyšších pater církve.
Fila: Co dělají jeptišky, když se nudí? Erotické drama Benedetta diváka provokuje. Podívejte se na videorecenzi. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

"Erotické drama slavného režiséra Paula Verhoevena, natočené podle skutečného příběhu, je něco mezi uměleckým filmem a béčkovým snímkem," tvrdí kritik Kamil Fila.

Podle něj se děj neustále vyvíjí a divák si není jistý, která postava je dobrá a která je zlá. "V podstatě zlo ani dobro tady neexistuje. A tím je film velmi napínavý," dodává Fila. Snímek promítají česká kina od uplynulého čtvrtka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 4 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy