FIFA 16 nabídne i ženský fotbal. Videohráči se posmívají

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
31. 5. 2015 12:54
Společnost EA Sports přidá do dalšího ročníku sportovní videohry FIFA možnost hrát za ženské týmy. Novinka vyvolala na sociálních sítích vášnivou diskuzi hráčů videoher.
Oficiální video k představení novinky v herní sérii FIFA. | Video: Youtube.com / EA SPORTS FIFA

Praha - Herní společnost EA Sports představila revoluční prvek v novém pokračování série fotbalových simulací FIFA. V chystané FIFA 16, která vyjde na podzim letošního roku, tak půjde hrát i za ženské týmy.

Na výběr bude z tuctu ženských národních týmů včetně Německa, USA nebo Brazílie. Hráči tak dostanou možnost ovládat nejlepší hráčky světového fotbalu, kterými jsou například odvážná brankářka amerického týmu Hope Soloová nebo kanonýrka Brazílie Marta.

"Všechny se moc těšíme, až se uvidíme ve hře. Ještě více se ale těším na reakce fanoušků našeho týmu, kteří nejspíše nic podobného od EA Sports nečekali," sdělila na oficiálních stránkách společnosti Abby Wambachová, nejlepší střelkyně fotbalové historie a útočnice týmu USA.

A na reakce fanoušků skutečně nemusela dlouho čekat, protože během několika hodin se sociální sítě doslova zaplavily komentáři a vtipy k novince, kterou herní společnost představila.

Zatímco část veřejnosti je nadšená, že se v EA rozhodli vnést do tohoto mužského sportu trochu rovnoprávnosti...

...další část pochybuje o kvalitě ženského fotbalu a potřebě takového kroku s ohledem na fakt, že velké procento hráčů tvoří muži.

Pro velkou většinu lidí se však novinka stala především terčem zábavy. "Ženské týmy budou ve hře proto, aby jste měli s kým hrát proti Indii," píše jeden z uživatelů Twitteru.

Takhle si na Twitteru například představují střídačku ženského fotbalu.

Vyřešit se podle hráčů musí mód kariéry, kde manažer bude řešit speciální "potřeby" žen. Je tedy klidně možné, že vám hra napíše: "Tvoje nejlepší střelkyně bude mimo hru po 9 měsíců z důvodu těhotenství."

Stejně tak by problematickou součástí hry mohl být skauting, který prý u 15letých dívek není zcela košér.

Celý skandál je o to vtipnější, že na Twitteru vyvolal v s trochou nadsázky větší aféru než zatýkání předních fotbalových představitelů.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy