FIFA 16 nabídne i ženský fotbal. Videohráči se posmívají

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
31. 5. 2015 12:54
Společnost EA Sports přidá do dalšího ročníku sportovní videohry FIFA možnost hrát za ženské týmy. Novinka vyvolala na sociálních sítích vášnivou diskuzi hráčů videoher.
Oficiální video k představení novinky v herní sérii FIFA. | Video: Youtube.com / EA SPORTS FIFA

Praha - Herní společnost EA Sports představila revoluční prvek v novém pokračování série fotbalových simulací FIFA. V chystané FIFA 16, která vyjde na podzim letošního roku, tak půjde hrát i za ženské týmy.

Na výběr bude z tuctu ženských národních týmů včetně Německa, USA nebo Brazílie. Hráči tak dostanou možnost ovládat nejlepší hráčky světového fotbalu, kterými jsou například odvážná brankářka amerického týmu Hope Soloová nebo kanonýrka Brazílie Marta.

"Všechny se moc těšíme, až se uvidíme ve hře. Ještě více se ale těším na reakce fanoušků našeho týmu, kteří nejspíše nic podobného od EA Sports nečekali," sdělila na oficiálních stránkách společnosti Abby Wambachová, nejlepší střelkyně fotbalové historie a útočnice týmu USA.

A na reakce fanoušků skutečně nemusela dlouho čekat, protože během několika hodin se sociální sítě doslova zaplavily komentáři a vtipy k novince, kterou herní společnost představila.

Zatímco část veřejnosti je nadšená, že se v EA rozhodli vnést do tohoto mužského sportu trochu rovnoprávnosti...

...další část pochybuje o kvalitě ženského fotbalu a potřebě takového kroku s ohledem na fakt, že velké procento hráčů tvoří muži.

Pro velkou většinu lidí se však novinka stala především terčem zábavy. "Ženské týmy budou ve hře proto, aby jste měli s kým hrát proti Indii," píše jeden z uživatelů Twitteru.

Takhle si na Twitteru například představují střídačku ženského fotbalu.

Vyřešit se podle hráčů musí mód kariéry, kde manažer bude řešit speciální "potřeby" žen. Je tedy klidně možné, že vám hra napíše: "Tvoje nejlepší střelkyně bude mimo hru po 9 měsíců z důvodu těhotenství."

Stejně tak by problematickou součástí hry mohl být skauting, který prý u 15letých dívek není zcela košér.

Celý skandál je o to vtipnější, že na Twitteru vyvolal v s trochou nadsázky větší aféru než zatýkání předních fotbalových představitelů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy