Louky v Británii jsou po festivalech jako města duchů. Leží tam stany a tuny odpadu

Magazín Magazín
22. 6. 2019 20:03
Účastníci hudebních festivalů ve Velké Británii po sobě nechají každý rok 250 tisíc stanů a 900 tun odpadu. V Glastonbury, Readingu a Suffolku, kde se konají ty největší akce, to po skončení zábavy vypadá jako ve městečkách duchů. Některé festivaly, jako je Womad, jsou přitom v přírodní rezervaci a očistit louky od plastového odpadu trvá i půl roku. Podívejte se, jak být při zábavě šetrnější k životnímu prostředí, velké festivaly se odehrávají také v Česku.
Foto: Shutterstock

Použijte papírové ubrousky namísto těch vlhčených z plastu

Vlhké ubrousky, do kterých si lidé často utírají ruce, jsou vyrobené z plastu. Jejich recyklace trvá roky a často přitom končí na zemi, vedle koše. V přírodě se rozpadnou na mikroplasty, které se vstřebávají do půdy a spodních vod.

Lepší variantou jsou papírové ubrousky, které neobsahují nezničitelné látky. Jsou tak snadno rozložitelné a přírodě neškodí tolik jako jejich chemická alternativa. Tou nejlepší variantou jsou utěrky z bambusu, které po vyprání můžete použít znovu. 

 

Právě se děje

před 21 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy