Druhý ročník soutěže o nejlepší podcast se koná jenom on-line

Kultura Kultura
28. 5. 2020 7:01
Odstartoval druhý ročník soutěže Podcast roku, jejímž cílem je najít nejzajímavější české podcasty a podpořit jejich tvůrce. Letos se soutěž pořádaná multimediální skupinou Active Radio celá koná on-line.
Snímek z loňského prvního ročníku soutěže Podcast roku.
Snímek z loňského prvního ročníku soutěže Podcast roku. | Foto: Active Radio

Zájemci mohou do 8. června hlasovat na webu v kategoriích Veřejnoprávní podcast, kde lze nominovat práce Českého rozhlasu nebo České televize, a Autorský podcast. V něm lze podpořit kterýkoliv podcast soukromých médií.

"O vítězi třetí kategorie rozhodne odborná porota složená z předních osobnosti české audio tvorby a médií. Během on-line slavnostního vyhlášení 10. června oznámíme vždy tři nejlepší tvůrce z každé kategorie," doplňuje Lubor Zoufal, šéf digitálního a strategického developmentu Active Radio.

Autoři podcastů i hlasující získají ceny jako herní konzole, mobilní telefony, multimediální reproduktorový systém nebo studiový mikrofon s příslušenstvím.

Soutěž pořádá mediální skupina Active Radio, která provozuje rádia Evropa 2, Frekvence 1 nebo Rádio Bonton. Od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest. V loňském prvním ročníku zvítězil v kategorii Veřejnoprávní podcast pořad Zhasni, nejlepším podcastem roku byla vyhlášena Matematika zločinu.

Podcastům se od ledna věnuje také on-line deník Aktuálně.cz, který na platformách jako Soundcloud, Google Podcasts, Spotify nebo Apple Podcasts přináší pravidelný pořad kulturního novináře a moderátora Petra Viziny nazvaný Na dotek a také podcast Na cestě s Milošem Doležalem, dlouholetým redaktorem Českého rozhlasu Vltava.

"Můj podcast Na dotek chce představit inspirující osobnosti, které v intimnějším povídání ukážou osobnější rozměr," vysvětlil Vizina.

"Můj podcast Na cestě je jakousi zvukovou kronikou mezních událostí i příběhů našeho národa, volným ohledáváním 'české duše' v mlýnku 20. století," dopnil Doležal.

Upoutávka na podcast Petra Viziny Na dotek. | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 7 minutami

Kapitán Realu Madrid Ramos měl pozitivní test na korovavirus

Kapitán fotbalistů Realu Madrid Sergio Ramos měl pozitivní test na koronavirus. Oznámili to zástupci španělského klubu. Real ve středu čeká odveta Ligy mistrů s Liverpoolem, zkušený obránce ale už dříve ze sestavy vypadl kvůli zranění.

Pětatřicetiletého španělského reprezentanta nyní čeká povinná izolace. Před návratem k týmu musí odevzdat dva negativní testy.

V týmu Realu jde o druhý případ v posledních dnech. Minulý týden se nákaza prokázala u Ramosova francouzského kolegy z obrany Raphaëla Varaneho.

Další zprávy